Bezpieczne i niebezpieczne miejsca w różnych środkach transportu! Zobacz, gdzie warto usiąść

Codziennie dochodzi do przeróżnych wypadków w środkach transportu. Oczywiście prym wiodą auta.

Z poważnych kraks nie każdemu udaje się wyjść cało i niekiedy kończy się na trwałym kalectwie lub co gorsza, śmierci. Wybierając miejsce w samochodzie czy autobusie przeważnie myślimy o komforcie. Rzadko kiedy sugerujemy się bezpieczeństwem. Myślimy, że każde miejsce jest tak samo niebezpieczne, jednak specjaliści udowodnili, że to nie prawda.

Przeanalizowali siedem najpopularniejszych środków transportu i wskazali, które pozycje warto zajmować podczas podróży samolotem, samochodem, statkiem, minibusem, autobusem oraz pociągiem. Bezpieczne miejsca nie zostały wybrane przypadkowo. Wskazano je na podstawie długoletnich badań i statystyk powypadkowych. Zobacz, gdzie warto siadać, a gdzie raczej nie. Bezpieczne miejsca są zaznaczone na zielono a potencjalnie niebezpieczne na czerwono.

Samochód

Podobno najbezpieczniejsze miejsca to dwa zaraz za fotelem kierowcy. Najniebezpieczniejsze jest zaś siedzenie zaraz obok kierującego. Zazwyczaj, gdy dochodzi do wypadków, kierowca instynktownie skręca kierownicą w drugą stronę, aby uniknąć zderzenia, nieświadomie narażając na poważne obrażenia pasażera siedzącego obok.

Przejdź na kolejne strony i dowiedz się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : brightside.meReply