Umierający lekarz do ostatniej chwili myślał o pacjentach. Gdy nie mógł już pomóc inaczej, oddał własne organy do transplantacji

Różne rzeczy można powiedzieć o Chińczykach, ale na pewno nie to, że są mało pracowici.

Mieszkańcy tego azjatyckiego kraju dorastają w szacunku do starszych, poszanowaniu pracy, mądrych i pięknych wartości. Choć ich kraj jest przeludniony, a z braku mieszkań i pieniędzy ludzie żyją w skrajnych warunkach, doskonale wiedzą, że to właśnie praca czyni ich wartościowymi. Azjaci są wyjątkowo oddani temu, co robią zawodowo. Starają się być najlepsi w swoim fachu.

Doskonalą więc swoje umiejętności. Poświęcają się pracy, a doświadczenia niejednokrotnie możemy im tylko pozazdrościć. Wspaniali są zwłaszcza chińscy lekarze, którzy ani na moment nie zapominają o przysiędze, jaką złożyli. Pacjentom oddają całych siebie. Traktują ich jak kogoś bliskiego. Leczą ich, dbają o nich i opiekują się nimi tak, jakby ci obcy ludzie, byli członkami ich rodziny.

Nie robią tego dla pieniędzy, czy z poczucia obowiązku, ale dlatego, że są świadomi odpowiedzialności, jaka na nich spada. Doskonale wiedzą, że w ich rękach jest ludzkie życie, które mogą ocalić. Nie tak dawno opisywaliśmy przypadek medyka, który miał do wyboru siedzieć przy chorym ojcu, albo dokonać operacji. 55-letni Zhang wybrał dobrze i uratował życie obcemu człowiekowi. Nie pożegnał się jednak z tatą, który umarł na chwilę przed rozpoczęciem planowanego zabiegu.

To tylko przykład tego, jak wspaniali, pokorni i bezinteresowni mogą być lekarze. Myśleliśmy, że ciężko będzie przebić historię Zhanga, ale tylko dopóki nie dowiedzieliśmy się o tym, co zrobił 52-letni Chen Dequan z Shuyang County (prowincja Jiangsu). Lekarz był chory na raka, a złośliwy nowotwór w terminalnym stadium powoli wyniszczał jego organizm. Mimo to Chen nie zrezygnował z pracy i póki czuł się na siłach, pomagał innym. Choroba jednak postępowała i wkrótce całkowicie rozłożyła go na łopatki. Nawet wtedy lekarz myślał tylko o swych pacjentach, którym (skoro nie mógł już pomóc inaczej) zapragnął oddać swe organy.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : worldofbuzz.com, toutiaoabc.com, chinanews.com


Reply