Polscy paleontolodzy okryli ślad praczłowieka! To znalezisko zmienia wszystko, co do tej pory ustaliła nauka o pochodzeniu Homo Sapiens!

Historia ludzkości pełna jest nieodkrytych tajemnic.

W 1859 roku Karol Darwin sformułował teorię ewolucji biologicznej. Założył, że organizmy przekształcają się z biegiem czasu, by lepiej dostosować się do warunków środowiska panujących wokoło. Teoria ta obejmuje również człowieka, a różne odkrycia archeologów potwierdzają, że nasze ciało przeszło długą drogę ewolucji, by osiągnąć dzisiejszy kształt i funkcjonalność.

Dotychczasowe badania i odkrycia naukowców pozwoliły przyjąć, że kolebka ludzkości znajduje się w Afryce Południowej i Środkowej. U podstaw tej tezy stoi odnalezienie na tamtych terenach najstarszych szczątków australopiteków. Szacuje się, że żyły one ok. 4,2 do ok. 1 mln lat temu, a ich ewolucja dała początek gatunkowi Homo.

Pierwsi ludzie pojawili się około 2,5 miliona lat temu, a za najstarszy gatunek uznaje się Homo gautengensis. Ten praczłowiek potrafił posługiwać się prostymi kamiennymi narzędziami i miał znacznie większy mózg niż australopiteki. Później w toku ewolucji pojawili się: Homo habilis, Homo rudolfensis, Homo ergaster,  Homo erectus,  Homo sapiens neanderthalensis i wreszcie Homo sapiens sapiens. 

Cały naukowy świat zdążył już przyzwyczaić się do myśli, że miejscem narodzin człowieka była Afryka. Jednak teraz wszystko wskazuje na to, że będzie musiał zrewidować swoje poglądy, ponieważ polscy paleontolodzy dokonali zaskakującego odkrycia na jednej z greckich wysp….

Najnowsze wydanie czasopisma „Proceedings of the Geologist’s Association” informuje, że na Krecie natrafiono na skamieniałość sprzed 5,7 miliona lat, która przedstawia odcisk ludzkiej stopy! Bezsprzecznie świadczy o tym wielkość i układ palców oraz łukowate wysklepienie, które nigdy nie występuje u małp.

Więcej o tym drogocennym odkryciu i jego znaczeniu dla całej nauki, przeczytacie na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : sciencedaily.com, theconversation.com, korrespondent.net

Reply