Zdjęcie tego Husky rozbawiło internautów. Mało kto wie jednak, że pod śmiesznym obrazkiem kryje się poważne przesłanie

Połowa czerwca za nami, kurtki i kożuchy spoczęły więc dawno na dnie szafy.

Zrzucając ciepłe ubrania i wyciągając na wierzch te lżejsze, nie zapominamy o naszych czworonogach. W trakcie upałów psy cierpią równie mocno, co ludzie, przejęci ich dyskomfortem staramy się jakoś ulżyć czworonogom. By nieco je ochłodzić, część z nas postanawia ogolić gęste futra, którymi obleczona jest ich skóra.

Zdjęcie takiego, pozbawionego sierści psa rasy Husky obiegło niedawno internet ku uciesze wielu, który tylko rzucili na nie okiem. Mało kto wie jednak, że goląc zwierzę w ten sposób jego właściciele mogli poważnie zagrozić jego zdrowiu, powodując oparzenia słoneczne, a nawet otwarte, trudno gojące się rany. Oto dlaczego.

Psy takie jak Husky pod żadnym pozorem nie powinny być golone. Czworonogom tej rasy może to tylko zaszkodzić. Husky (podobnie Alaskan malamute czy Owczarek szetlandzki) wyposażone są w dwie warstwy sierści. Mają miękki tzw. podszerstek i długą sierść tzw. okrywową. Dzięki takiej podwójnej ochronie psy te są bardziej odporne na tak trudne warunki klimatyczne, jak silne wiatry, czy mrozy niż ich krótkowłosi kuzyni.

Ich skóra pod grubą warstwą sierści jest jednak niebywale delikatna, wrażliwa na zranienia i działanie czynników klimatycznych.

Odsłaniając ją zgalając wierzchnią warstwę okrycia narażamy więc zwierzęta na podrażnienia i wystawiamy na szkodliwe działanie słońca. Psów o podwójnej warstwie sierści jest więcej.

Przejdź na następną stronę i dowiedz się, jakiej rasy psiaka nie powinieneś pod żadnym pozorem golić.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thedodo.com, viralnova.comReply