Naukowcy się pomylili! Zdolność zwijania języka w różne kształty nie jest uwarunkowana genetycznie i można się jej nauczyć


Rodzeństwo jednojajowe ma niemal identyczny kod DNA i dziedziczy te same cechy dominujące i recesywne. W związku z tym, umiejętność zwijania języka u rodzeństwa bliźniaczego powinna być taka sama, ale jak pokazał eksperyment, nie jest. Oczywiście geny predysponują do sprawniejszego manewrowania językiem, ale nie decydują o tym, czy kiedykolwiek uda nam się zwinąć język w rulonik.

Nie zawsze bliźnięta wykazują takie same umiejętności

tongue (5)


Dalsze badania wykazały, że 20% ludzi do 12 roku życia jest zdolna sprawnie nauczyć się poruszać swoim językiem i układać go w formy. Im jesteśmy starsi tym trudniej nam posiąść tę umiejętność, ale jest to możliwe. Trzeba tylko systematycznie ćwiczyć i się nie zniechęcać.

Język jest mięśniem, a mięśnie przecież się trenuje

tongue (6)


Choć założenie Alfreda Sturtevanta było błędne, to nadal funkcjonowało w społeczeństwie, które silnie wierzyło w jego słuszność. Do dziś nie udało się rozpropagować rzeczywistej wiedzy o zdolnościach zwijania języka, a ludzie nadal wierzą w mity na ten temat, podobnie jak w to, że strzelanie stawami powoduje artretyzm, choć 1975 roku z całą pewnością temu zaprzeczono.

Racje głoszone przez naukowców nie powinny być uważane za ostateczne

tongue (4)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : diply.com

Reply