8 zdumiewających ciekawostek o dzieciach. To niebywałe, jak mało o nich wiemy!

Maleńkie dzieci to dla nas słodkie maluchy, nad którymi każdy się rozpływa.

Nowe życie w rodzinie to cud, który trzeba pielęgnować i ochraniać. Choć rosną bardzo szybko i konkretnie dają nam popalić, ich uśmiech wynagradza zmęczenie i nieprzespane noce. Nawet największy „twardziel”, nie potrafi się oprzeć urokowi rozkosznych bobasów. Czasami zapominamy jednak, że malce, to nie zabawki, ale pełnoprawni ludzie, o których tak naprawdę bardzo mało wiemy.

Interesują nas ciekawostki ze świata zwierząt. Zastanawia nas Kosmos, odległe gwiazdy i galaktyki. Jesteśmy zachwyceni tajemnicami, które drzemią w morskich głębinach, ale co tak naprawdę wiemy, o sobie? Czy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo różni się budowa małego ciałka dziecka od naszej? Czy mamy świadomość odmienności innych, od tych, które widać na pierwszy rzut oka?

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście nad którymś z powyższych pytań, w tym artykule mamy dla Was garść informacji, które pozwolą Wam lepiej zrozumieć maluchy, a w końcu samych siebie. Być może niektóre z nich będą już Wam znane, inne jednak na pewno zaskoczą. Oto pierwsza z nich.

Ogromna liczba kubków smakowych 

Niemowlęta mają około 30 tys. kubków smakowych. Mają ich trzy razy tyle, co dorośli ludzie, a receptory są rozmieszczone nie tylko na języku, ale i podniebieniu oraz policzkach. Zmysł smaku jest jednym z najlepiej rozwiniętych u maluchów. Malce odczuwają go już w łonie matki. Czują smak wód płodowych, dlatego tak ważne jest, co jedzą ich mamy, będąc w ciąży. Po przyjściu na świat to właśnie smakując, poznają otoczenie. Małe dzieci nie lubią ostrych i pikantnych potraw, dlatego, że czują więcej od nas.

Po więcej sięgnij na następne strony. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : quizastic.com

Reply