10 faktów o sieci restauracji McDonald’s, o których większość ludzi zapewne nie wie

Restauracji McDonald’s chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Marka jest obecna na ryku od ponad 70 lat i zyskała niespotykaną popularność, pobijając podniebienia ludzi na całym świecie, niezależnie od ich koloru skóry, narodowości czy wyznania. 

Pierwszą restaurację McDonald’s w Polsce otworzono w 1992 roku w Warszawie. Dziś, 24 lata później lokale z żółtym „M” znajdują się w każdym większym mieście, część z nich jest czynna całodobowo lub oferuje możliwość zakupu jedzenia bez wysiadania z auta. Lokale McDonald’s na stałe wpisały się w krajobraz miast, a obywatele zdążyli wyrobić sobie o nich zdanie. Niezależnie od tego czy jesteśmy przeciwnikami czy zagorzałymi fanami tego fast foodu, to warto dowiedzieć się czego więcej o tej najsłynniejszej firmie na świecie, która bez wątpienia zmieniła oblicze gastronomi.


mcdonalds-pas


1. Frytki z McDonald’s opanowują świat

Oprócz hamburgerów restauracje słyną z wyjątkowych frytek: długich, cienkich, usmażonych na złoto, chrupiących na zewnątrz i delikatnych w środku. Łącznie w ciągu roku firma sprzedaje 13 miliardów porcji frytek, co oznacza, że każdy mieszkaniec Ziemi zjada je przynajmniej dwa razy na rok.

10-amazing-facts-you-didnt-know-about-mcdonalds-6


2. Największy pracodawca w Wielkiej Brytanii

Najwięcej lokali McDonald’s znajduje się oczywiście w Stanach Zjednoczonych, ale liczną sieć ma też Wielka Brytania, której obywatele z roku na rok coraz chętniej stołują się w restauracjach typu fast food. McDonald’s jest największym pracodawcą w sektorze prywatnym w Anglii, co oznacza że jego nagły upadek znacznie podkopałby gospodarkę i finanse londyńskiego rządu, który straciłby duże wpływy z podatków, zaś musiałby wypłacać świadczenia bezrobotnym pracownikom sieci.

10-amazing-facts-you-didnt-know-about-mcdonalds-2


3. Reklamowy gigant

W związku z globalnym zasięgiem McDonald’s musi reklamować się na całym świecie, by zachęcić jak największą liczbę konsumentów do tego, by wstąpili na słynnego hamburgera. Sieć np. w 2012 roku wydała aż 788 milionów dolarów na promocję marki i jej produktów. Kwota ta stanowi 2% pieniędzy, jakie wydały na swoją reklamę wszystkie firmy na Ziemi.

Ilu klientów dziennie obsługuje McDonald’s? Jaka jest liczba lokali z logo „M”? Tego dowiecie się z drugiej strony. 

10-amazing-facts-you-didnt-know-about-mcdonalds-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : linkbeef.com

Reply