10 ilustracji, które otwierają oczy na największe wady naszych czasów. Nie trzeba filozofa, by stwierdzić, że nie wszystko jest z nimi w porządku

Świat, który nas otacza, podlega nieustannym zmianom. 

Bardzo trudno jest nam nadążyć nad ich tempem. Choć bardzo się staramy, niejednokrotnie zostajemy w tyle, nieświadomi wszystkich nowinek technicznych, panujących trendów i mód. Czasami to dobrze, w końcu omijają nas to, co głupie, chwilowe i niepotrzebne.


Szkoda tylko, że nie na wszystko możemy pozostać ślepi. Patologie naszych czasów nie ustają. To już proza naszego życia. Codziennie stykamy się z nimi w prasie i mediach społecznościowych. Chcielibyśmy, żeby nas nie dotyczyły, ale prawda jest taka, że bardzo często dokładamy swoją cegiełkę, do zmian niepotrzebnych i (choćby niechcący) nakręcamy spiralę negatywnych trendów. 

Bolączki naszych czasów bardzo chętnie biorą na tapet liczni artyści i rysownicy. Swoimi obrazami chcą nie tylko przykuwać nasz wzrok, ale też (a może przede wszystkim), wzbudzać dyskusję na temat tego, co nas boli i z czego nie możemy być dumni.



1. Uzależnienie od mediów ma głębokie korzenie

Uzależnienie od mediów jest niezwykle silne. Ludzie bardzo często na nie popadają. Są bardzo podatni na przekaz, który płynie do nich z telewizora. Bezmyślnie przyjmują treści. Dają się kształtować i sobą manipulować. Fałsz przyjmują jako prawdę, nie sprawdzają tego, co się im mówi, podając zasłyszane nowiny dalej.


2. Wolimy ładne kłamstwa od brzydkich prawd

Nie chcemy znać prawdy o świecie, który nas otacza. Bardzo często przechodzimy obojętnie obok cudzego nieszczęścia. Interesujemy się nim, dopóki jest ono medialne i stanowi gorący temat, później szybko o nim zapominamy. Chcemy wierzyć w to, że świat jest piękniejszy, niż rzeczywiście.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply