Nie dość, że piękne, to jeszcze bezpieczne – w tych 10 krajach warto się schronić, gdy wybuchnie III Wojna Światowa

Tarcia między USA i Koreą Północną nie ustają, a kolejni prorocy na zmianę głoszą wojnę i koniec świata.

O ile to drugie większość z nas traktuje z przymrużeniem oka, o tyle pierwsze stanowi dla nas realne i śmiertelne zagrożenie. Oba mocarstwa (które na razie wymieniają między sobą zaczepki), posiadają takie arsenały, że wystarczy, by ich liderzy pstryknęli palcem, a całe kraje przestają istnieć, zmiecione z powierzchni ziemi.

Gdyby wybuchła III Wojna Światowa, byłaby wojną totalną, z użyciem broni atomowej i najnowocześniejszych technologii. Poligonem tej nuklearnej zagłady nie byłyby same Stany. W końcu Europa i jej kraje są uwikłane w sieć tak wielu powiązań, że prędzej, czy później polityczne sympatie i zakusy (chociażby Putina) dałyby o sobie znać. Jak przepowiadają niektórzy w centrum konfliktu (chociażby ze względu na położenie geograficzne) mogłaby znowu znaleźć się Polska.

Jest jednak kilka krajów, które z tego wielkiego atomowego boju wyszłyby bez szwanku. Gdzie i dlaczego warto się przenieść w razie III Wojny Światowej? Oto lista państw, które przetrwają atak nuklearny (ranking powstał na podstawie listy Global Peace Index z 2017 r.) .

1. Irlandia

Doskonałym miejscem, gdzie warto się ukryć na wypadek III Wojny Światowej jest irlandzka wyspa Esmerald Isle. W czasie II Wojny Światowej kraina ta zachowała neutralność, którą praktykuje zresztą od 1930 r. Atak na tak maleńką i mało ważną wyspę jest mało prawdopodobny, mimo to na wysepce (w West Cork) znajduje się duży bunkier na wypadek ataku zbrojnego.

2. Szwajcaria

Choć Szwajcaria jest dużo większym i ważniejszym z politycznego punktu widzenia krajem, to zachowuje neutralność dużo dłużej niż Irlandia. Państwo to nie miesza się w konflikty polityczne nieprzerwanie od 1815 r. Kraj jest otoczony górami, co dodatkowo utrudnia ewentualny atak.

3. Słowenia

Słowenia wydaje się trzymać z dala od wszelkich konfliktów i nie była zbytnio zaangażowana w żadną z poprzednich wojen światowych. Jest również niezwykle samowystarczalna, zwłaszcza jeśli chodzi o wytwarzanie energii, stąd wniosek, że może przetrwać nawet największą wojnę.

4. Fidżi

Fidżi to spokojny ląd, wyspa na środku Oceanu Spokojnego. Jest odizolowana od innych państw geograficznie. To tropikalny raj, niezaangażowany w polityczne wojenki z cudowną pogodą i niesamowitymi ludźmi.

5. Dania

Nie chodzi tutaj o kraj „na kontynencie”, ale o Grenlandię, która stanowi autonomiczne terytorium zależne Danii. Grenlandia stanowi największą wyspę świata niebędącą kontynentem. Z powodu surowego klimatu jest odwiedzana sporadycznie i raczej niechętnie. Nie jest żadnym „smakowitym kąskiem” dla mocarstw, z tej też przyczyny w razie wojny będzie miejscem bezpiecznym.

6. Austria

Austria plasuje się na czwartym miejscu w rankingu najbardziej pokojowych krajów świata. Ta piękna alpejska kraina to państwo bogate i czyste o dziewiczych krajobrazach. Stanowi cel podróży tysięcy turystów (w tym wielu narciarzy), a teraz również jedno z bezpieczniejszych schronień w razie nuklearnej zawieruchy.

7. Portugalia

Według Politico, Portugalia jest „oazą stabilności”. Jest to trzeci z najbardziej spokojnych krajów na świecie. Portugalia leży na skraju Europy, geografia jest dla tego państwa niezwykle korzystna, bowiem szanse, że państwo tostanie się centrum zbrojnej napaści są nikłe.

8. Nowa Zelandia

Może to być jedno z najlepszych miejsc do przeżycia wojennego czasu. Odległe położenie Nowej Zelandii sprawia, że ​​jest mało prawdopodobne, aby została zdziesiątkowana przez konflikt. Dodatkowym atutem Nowej Zelandii jest fakt, że ponad połowa energii elektrycznej wytwarzana jest tu ze źródeł wodnych, a gleby są tak żyzne, że w razie globalnego załamania gospodarczego, mogą wyżywić naród.

9. Kanada

Kanada zaangażowana w konflikt zbrojny? To prawdziwa abstrakcja! Choć kraj ten sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi nikt nawet nie myśli o tym, by go zaatakować. Ludzie są tu mili i uczynni, nastawieni niezwykle pokojowo. Kanada nigdy nie walczyła w żadnej wojnie (została wyzwolona od Anglii 150 lat temu) i chyba tak już pozostanie.

10. Islandia

Ten maleńki kraj na północy globu znalazł się na samym szczycie rankingu najbezpieczniejszych państw. Jego położenie sprawia, że ​​jest to idealne miejsce do ukrycia się przed grożącym konfliktem. Islandia znakomicie wykorzystuje gejzery i aktywne wulkany na swym terenie i przewiduje się, że to państewko będzie pierwszym krajem całkowicie wolnym od paliw kopalnych.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : viralthread.com, wikipedia.org

Reply