10 dziwnych krzyżówek genetycznych, które stworzył człowiek. Czy ludzie aby na pewno powinni bawić się w Boga i udoskonalać naturę?

Proces powstawania nowego życia od lat jest skrupulatnie badany i opisywany przez człowieka, który dotarł do jego sedna i nauczył się modyfikować kody DNA.

Powstanie życia przez stulecia było zagadką, lecz ludzie nie ustawali w wysiłkach, by zglebić ten temat. Pierwsze istotne ustalenia dotyczące dziedziczenia gatunkowego poczyniono w XIX wieku, kiedy to Karol Darwin pisał o ewolucyjnym dziedziczeniu modyfikacji, a Grzegorz Mendel o elementarnych zasadach przekazywania cech. Doprowadziło to do ukucia w pierwszej dekadzie XX wieku takich kluczowych dla genetyki pojęć, jak chromosom czy gen.

genetically-modified-animals-p

W 1869 roku Fryderyk Miescher odkrył DNA, ale nie umiał opisać jego struktury. Zrobiono to dopiero 1953 roku, za co James Watson, Francis Crick i Maurice Wilkins otrzymali Nagrodę Nobla. Ich odkrycie zdynamizowało rozwój genetyki i w kilka dekad człowiek dowiedział się więcej o biologi żywych organizmów, niż przez kilkanaście poprzednich wieków. Wiedza ta pozwoliła naukowcom na ingerencję w naturalnie przekazywane geny, co doprowadziło do eksperymentów genetycznych i krzyżowania ze sobą różnych gatunków.

Na kolejnych stronach artykułu przeczytacie o 10 stworzeniach, które urodziły się w wyniku prowadzonych przez człowieka eksperymentów genetycznych. 

genetically-modified-animals-p2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curiosavida.com, wikipedia.org/wiki/Genetyka, wikipedia.org/wiki/Kwas_deoksyrybonukleinowy,

One Response

  1. Elisabeth

Reply