Nie masz podstawki pod laptopa? Brak Ci kawiarki, a może sejfu? Oto 10 livehack’ów, które uzupełnią te braki i ułatwią Ci życie

W każdym człowieku tkwi choćby cień lenia, dlatego staramy się ułatwiać sobie życie. Wymyślamy coraz to nowe sposoby, aby coś zrobić, ale żeby się nie narobić. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie wielką karierę robią porady nazwane lifekack’ami. 

Termin lifehack związany jest ze środowiskiem informatyków i odnosi się do używanych przez nich trików, ułatwiających im pracę. Z czasem pojęcie rozszerzyło swoje znaczenie i zaczęto używać go powszechnie, w stosunku do sztuczek, które mają na celu ułatwiać codzienne życie. Pojawienie się określenia lifehack było pewnego rodzaju impulsem dla ludzi, którzy zauważyli, że majsterkowanie czy domowe sposoby mogą być doskonałą alternatywą dla tego, co mogą zakupić w sklepie i chętniej zaczęli wymieniać się poradami. Internat zapełnia się więc setkami porad, trików i instrukcji, które usprawniają codzienne czynności, związane niemal z każdą dziedziną życia.


Czasem wystarczy wykonać niewiele pracy, by w efekcie ułatwić sobie życie na dłużej.

tools-864983_960_720


Plusem popularności lifehacków jest zachęcanie ludzi do kreatywnego myślenia. Dobrze jest pobudzić mózg do intensywniejszej pracy i wykombinować  „coś”, żeby było szybciej, łatwiej i taniej, a zarazem z takim samym lub podobnym efektem. Zachęcamy więc wszystkich do kreatywnego myślenia, a poniżej prezentujemy 10 trików, które być może będą mogły usprawnić i Wasze życie.

1. Domowy alarm.

Montaż systemów alarmowych wymaga nakładów finansowych, dlatego można spróbować domowym sposobem zadbać o to, by nikt niepożądany bez naszej wiedzy, nie kręcił się po domu.

Przygotuj: sprawny telefon komórkowy z kartą SIM, którego na co dzień nie używasz; płaski patyczek do lodów, okrągły patyczek do lodów, klej, małą nakrętkę, taśmę klejącą, drucik (ewentualnie żyłkę), nożyczki.

Wykonanie: na końcu płaskiego patyczka do lodów przyklej pionowo nakrętkę; ustaw w telefonie na szybkim wybieraniu numer, pod który ma zadzwonić telefon w razie problemów; przyklej taśmą patyczek do telefonu w taki sposób, by nakrętka dociskała klawisz z szybkim wybieraniem; na końcu drucika zawiąż pętelkę; odetnij od okrągłego patyczka do lodów niewielki kawałek, dłuższy niż wysokość nakrętki na drugim patyczku i nasuń na niego pętelkę drutu; podłóż uzyskane drewienko pod płaski patyczek przed przyklejoną nakrętką, w taki by sposób, by ta nie dotykała klawiatury telefonu.

Sposób działania: pociągniecie drucika powoduje wysunięcie się okrągłego patyczka i dociśnięcie nakrętki do klawisza telefonu, który zaalarmuje odpowiednią osobę; telefon można umieścić w różnych miejscach, np. przy drzwiach, by ich otwieranie spowodowało urochromogenie domowego alarmu.

trik 1


trik-2


trik-3


trik-4


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply