10 wysp uważanych za najniebezpieczniejsze na świecie. Miałbyś odwagę wybrać się choćby na jedną z nich?

Słowo wyspa najczęściej kojarzy się z wakacjami, piaszczystą plażą, palmami i słońcem. To zasługa tropikalnych wysp, które od lat swym urokiem przyciągają miliony turystów. Jednak wyspy to nie tylko egzotyczne raje na ziemi, ale też miejsca niezwykle niebezpieczne.

Wyspy mają w sobie coś magicznego: to zamknięty, odcięty od innych świat, który zdaje się skrywać wiele tajemnic. Czasem tajemnice te bywają bardzo ciekawe, a czasem przerażające. Budzić strach mogą nie tylko legendy o wyspie czy jej historia, ale też sam ląd: nieznany, pełen dzikich zwierząt, trujących roślin czy ostrych skał i rozpadlin. Ale jeśli lubicie takie niebezpieczne miejsca, wyzwania i nic was nie przeraża, to możecie wybrać się na jedną z 10 najniebezpieczniejszych wysp na naszym globie.


island-pas


Miejsce nr 10: Wielka Pacyficzna Plama Śmieci

To przerażające, ale wyspa ze śmieci to efekt działalności człowieka. Dryfujący plastik, folia i inne śmieci znoszone przez prądy morskie, utworzyły skupisko toksycznych odpadów, które zabija życie w ocenie. Wyspa znajduje się pomiędzy Hawajami a Kalifornią.

Island (6)


Miejsce nr 9: Guinard Island (Szkocja)

Brytyjskie wojsko podczas II Wojny Światowej testowało tam broń biologiczną: wąglika. Ziemia na wyspie została skażona na następne kilkadziesiąt lat, a jej mieszkańcy opuścili ją na zawsze.

Miejsca od nr 8 do nr 5 na drugiej stronie. 

Island (7)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : listamaze.com

Reply