10 nieznanych prawd dotyczących naszej psychiki. Próżno szukać ich w książkach!

Umysł człowieka jest tak samo pełen niespodzianek, jak głębia oceanu.

Naukowcy nieustannie badają mózg i uczą się więcej o nowych wzorcach ludzkich zachowań. Odkrywają coraz więcej zaskakujących faktów! Twórcy książek naukowych i podręczników z dziedziny psychologii, czy anatomii nie nadążają z umieszczaniem ich w swych publikacji. Dlatego właśnie tego, o czym tu piszemy próżno szukać a literaturze naukowej. 

1. Samotność inteligentnych

Dawno, dawno temu, kiedy nasi odlegli przodkowie zajmowali się polowaniem, przyjaźń była niezbędna dla przetrwania plemienia, bo trudno im było zdobyć jedzenie w pojedynkę. Ludzie wciąż się zaprzyjaźniają, ale nie ze względu na korzyści. Ostatnie badania wykazały jednak, że ludzie z wysokim IQ nie potrzebują wielu przyjaciół. Dzieje się tak, ponieważ ich mózg jest zajęty rozwiązywaniem naprawdę poważnych problemów i postrzegają komunikację jako stratę czasu.

Co ciekawe, badanie wykazało, że przyjaźń pozytywnie wpływa na stan zdrowia. Dlatego czasami lepiej oderwać się od książek i porozmawiać z ciekawymi ludźmi.

2. Poliglotom łatwiej podejmować decyzje

Aby podejmować lepsze decyzje, nie musisz być opanowany, musisz myśleć w obcym języku. Naukowcy uważają, że ludzie często zachowują się emocjonalnie, gdy podejmują kluczowe decyzje. Jeśli jednak przeanalizujesz sytuację w obcym języku, zaangażuje się racjonalna część twojego mózgu, dzięki czemu twoje podejście będzie bardziej zrównoważone i nie podejmiesz przesadnego ryzyka. 

Kolejne ciekawostki znajdziesz stronę dalej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply