10 psychologicznych sztuczek, które pozwalają wpływać na zachowanie innych ludzi. Ich znajomość zdecydowanie ułatwia życie

Relacje z otoczeniem bywają trudne, dlatego warto znać sztuczki, które pozwalają wpływać na ludzi.

Niemal każdy człowiek żyje w jakieś społeczności i jest zmuszony do podejmowania różnych interakcji z jej członkami. Stawia go to często w kłopotliwych czy niekomfortowych sytuacjach, np. gdy musi kogoś przeprosić lub do czegoś przekonać. Kontakty z otoczeniem może ułatwić znajomość psychologicznych sztuczek.

Relacje międzyludzkie są skomplikowane, ponieważ każdy inaczej odbiera i ocenia świat, gdyż kierowany jest subiektywnymi odczuciami. Nieraz trudno jest więc dojść do sensownego konsensusu, a tym bardziej przekonać kogoś do swoich racji.

Sposobem na ułatwienie sobie kontaktów z innymi ludźmi jest opanowanie psychologicznych sztuczek, które złagodzą nastawienie naszego rozmówcy i sprawią, że staniemy się uważniej słuchani oraz lepiej oceniani. Znajomość tych trików jest także konieczna do tego, by samemu się uchronić przed manipulacją ze strony innych.

Listę psychologicznych sztuczek pozwalających wpływać na ludzi, znajdziecie już na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : upsocl.com, businessinsider.com, esquire.co.uk

Reply