10 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim wyruszysz w wakacyjną podróż

Połowa lata już za nami, co nie oznacza, że sezon wakacyjnych wyjazdów się kończy, gdyż spora część osób odkłada podróże na drugą połowę sierpnia albo decyduje się na to we wrześniu. 

O wakacyjnych podróżach marzymy cały rok, więc warto zrobić wszystko, by przebiegały one w miłej atmosferze oraz były okazją do odkrycia piękna tego świata i poznania ciekawych ludzi. Aby tak się stało, trzeba być turystą rozważnym, odznaczającym się odpowiednią postawą i podejmującym właściwe zachowania. Dla wszystkich tych, którzy jeszcze jadą na wakacje, mamy garść porad, co zrobić, by życie w podróży było dobrze wykorzystanym czasem.


travel-p


1. Postawa na „tak”

Bardzo często strach czy uprzedzenia blokują ludzi przy podejmowani decyzji, dlatego warto się ich pozbyć i z większą ochotą mówić „tak” różnym atrakcjom, które spotykają nas w podróży. Gdy często odmawiamy na składane nam propozycje, to pozbawiamy się szansy na przeżycie czegoś wyjątkowego.

travel (4)


2. Pogódź się z rzeczywistością

Samolot się opóźnił? Deszcz pokrzyżował ci plany? A może zgubiłeś aparat fotograficzny? Takie rzeczy się zdarzają i trzeba zaakceptować rzeczywistość (nawet tą ponurą), skoro nie mamy wpływu na jej kształt. Lepiej być cierpliwym i pomysłowym, a wtedy rozwiązanie każdej sytuacji na pewno się znajdzie, nawet nieszukane.

Więcej rad znajdziecie na kolejnych dwóch stronach. 

travel (5)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : 60secondslist.com

Reply