10 subtelnych i zaskakujących znaków, które świadczą o tym, że jesteś geniuszem. 8 jest najdziwniejszy!
Wszyscy lubimy myśleć, że jesteśmy geniuszami.
Większość z nas nimi jednak nie jest. Nieliczni mogą się pochwalić naprawdę światłym umysłem czy niezwykłą kreatywnością. Nie każdemu dana jest też ponadprzeciętna charyzma, która otwiera furtki do wielu możliwości, o których „przeciętniakom” się nie śniło. Jest jednak kilka bardzo delikatnych sygnałów, które świadczą o tym, że mamy predyspozycje do zostania geniuszami.
Te drobne dziwactwa, mogą wskazywać, że masz wyższy poziom inteligencji i analityczny umysł. Pewne nasze zachowania, czy cechy charakteru, mogą zadecydować o tym, czy odniesiemy życiowy sukces.
Przejdź na następną stronę i sprawdź sam, czy masz którąś z nich.
ong>1. Bazgrolenie
Bazgrolenie w zeszytach to nie tylko infantylne zajęcie dla znudzonych na śmierć wykładami, studentów. To tak naprawdę niezwykle kreatywna forma zabicia nudy. Powinno być dla nas sygnałem, że nasz organizm nie lubi pozostawać bezczynny. Cały czas szuka nowych koncepcji, ucieka od marazmu. To wyraźny sygnał, że nasz umysł jest bystry, szybko przyswaja wiedzę i nie potrzebuje wykładania jej w żmudny sposób.
2. Posiadanie niewielu przyjaciół
Ludzie inteligentni bardzo często mają wąskie grono przyjaciół. Dzieje się tak dlatego, że są oni zdolni do selekcji. Wybierają, z kim chcą się spotykać, a z kim nie. Zabrzmi to brutalnie, ale na kontakt z niektórymi znajomymi po prostu szkoda im czasu. Są w stanie jasno ocenić, co daje im dana znajomość. Starają się też nie dekoncentrować w dążeniu do życiowych celów, znajomościami, które nic nie wnoszą do ich życia.
3. Powoli do celu
Powolność i szanowanie swojego czasu jest w dzisiejszych czasach synonimem lenistwa. Czas jest niezwykle cenny, brak pośpiechu jest więc uznawany za marnotrawstwo. Wielki błąd. Ludzie, którzy nie nawykli do pośpiechu są bardziej opanowani i popełniają zdecydowanie mniej błędów. Swoją pracę wykonują metodycznie, są dobrymi strategami i szybciej osiągają zamierzone cele.
ong>4. Nie robienie postępów
Może to być niespodzianką, ale powodem niepowodzenia może być fakt, że mózg jest zbyt zajęty. Bystry umysł nie pozostaje w bezruchu. Ludzie inteligentni mają tysiąc pomysłów na minutę. Zabierają się za wiele przedsięwzięć, rzadko które doprowadzając do końca. Trudno skupić im swą uwagę na jednym zadaniu, tym bardziej że bardzo często znają się na wielu rzeczach i ich przełożenia zarzucają ich milionem zadań do wykonania.
5. Mówienie do siebie
Ludzie traktują mówiących do jako dziwaków, którzy „mają ze sobą problem”. Mówienie do siebie rzeczywiście oznacza, że nie jesteśmy normalni. Jesteśmy ponadprzeciętni. Mówienie do siebie jest uważane za oznakę inteligencji. Pozwala uporządkować myśli, tłumiące się w głowie, uspokoić emocje. Opanowanie jest zaś najlepszą drogą do celu.
6. Bałaganiarstwo
Zwykło się mówić, że pracę nad sobą powinniśmy zacząć od uprzątnięcia swojego biurka. Kiedy bowiem chcemy uporządkować swe wnętrze, oczyścić się z negatywnych emocji i skupić na swoich potrzebach i ambicjach, powinniśmy najpierw zadbać o swoje otoczenie. Nie jest to do końca prawda. Kreatywność wywodzi się bowiem z chaosu. Ludzie twórczy nie mają talentu do sprzątania.
7. Efektywność
Pójście na skróty nie jest sposobem, aby uniknąć ciężkiej pracy. Ułatwianie sobie wykonywania zadań ma charakter strategiczny. Jeśli da się coś zrobić na skróty bez żmudnego męczenia się nad danym zadaniem, człowiek inteligentny nie zawaha się przed skorzystaniem z takiej możliwości. Nie bójmy się ułatwiać sobie życie, to, że ktoś nazwie nas leniwymi, źle świadczy tylko o tej osobie.
ong>8. Obojętność
Obojętność wcale nie świadczy o braku empatii. Intelektualiści wiedzą jednak, jak unikać tzw. „emocjonalnych wampirów”. Takie osoby zwykle nieświadomie zabierają nam energię do życia, zatruwając je problemami, których wielka część jest wyimaginowana. Geniusze nie zawracają sobie nimi głowy. Nie wzruszają ich również dramaty ludzi, którym nie mogą pomóc. Skupiają się na swoim najbliższym otoczeniu, na które mają realny wpływ.
9. Dzielenie się zadaniami
Mądrzy ludzie nie pozwalają zarzucać się zbyt dużą ilością zadań do wykonania. Jeśli już się jednak tak stanie, nie boją się przerzucić części z nich na swoich współpracowników. Nie sprawia to, że czują się niepotrzebni, czy niezdolni do wykonania danej pracy. Po prostu szanują swój organizm i doceniają pomoc. To dojrzałe podejście do życia wyróżnia osoby o jasnym, otwartym umyśle, które mają realną szansę osiągnąć sukces.
10. Chroniczne niewyspanie
Zapracowani są niewyspani. Mózg bardzo aktywnej osoby potrzebuje znacznie więcej snu, odpoczynku i odprężenia, niż przeciętnie. Jeśli więc czujesz się ciągle zmęczony i niewypoczęty, to niekoniecznie przesilenie wiosenne, czy depresja, to może być też oznaka bystrości umysłu, który rzadko odpoczywa.