10 tajemniczych zdjęć, które od lat stanowią zagadkę i pewnie nigdy nie zostaną wyjaśnione

Sztuka fotografii fascynuje ludzi od prawie 200 lat. Przez ten czas wykonano niezliczoną ilość zdjęć, uwieczniając ludzi, przyrodę czy wydarzenia historyczne. Wśród tego nieprzebranego morza fotografii są takie, które trudno racjonalnie wyjaśnić, i to one przykuwają największą uwagę. 

Wątpliwości dotyczące danego zdjęcia mogą dotyczyć różnych kwestii. Niejasności mogą być związane ze sposobem jego wykonania, okolicznościami powstania czy osobą autora. Najczęściej jednak kontrowersyjne fotografie budzą zainteresowanie, ponieważ nie do końca wiadomo, co się na nich znajduje i jak się tam znalazło. Takich tajemniczych fotek jest wiele, a poniżej prezentujemy 10, które niewątpliwie są jednymi z najciekawszych i najbardziej zagadkowych.


mistery-p


1. Marsjańskie kule

We wrześniu 2004 roku wykonano zdjęcia Marsa i zauważono, że miejscami powierzchnia gruntu pokryta jest dziwnymi kulami. Kolejną fotografię przestawiającą owe kule zrobiono w 2012 roku. Niestety badacze nie potrafią wyjaśnić, co tak naprawdę znajduje się na zdjęciach, jedynie sugerują, że może to być oznaka, iż na Marsie była niegdyś woda.

mystery (5)


Więcej tajemniczych zdjęć i informacji na ich temat, znajdziecie na kolejnych stronach artykułu. 

mystery (4)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : sharenator.com

Reply