10 ważnych cytatów, które pomogą Ci w trudnych chwilach. Te mądre słowa warto zapamiętać!

Czasami w życiu warto jest, po prostu zatrzymać się na chwilę, wziąć głęboki oddech i popatrzeć na wszystko z innej perspektywy.

Życiowy pęd sprawia, że tracimy perspektywę. Problemy napieprzają się przed nami, wydają nie do przejścia. Czas mija nam, przelatuje przez palce, nie mamy siły i ochoty zastanawiać się nad tym, czy podjęliśmy dobre decyzje, choć wciąż jesteśmy pełni wątpliwości. W naszym życiu ludzie pojawiają się i znikają równie szybko.

Czasem jednak któryś z przyjaciół mówi coś, co szczególnie zapada nam w pamięć. Podobne słowa do swoich bliskich wypowiedzieli kiedyś Ci sławni ludzie, by ich pocieszyć, skłonić do refleksji, sprowadzić na właściwe tory. Z ich mądrości powinniśmy czerpać garściami, bo choć znakomita większość z nich odeszła, to ich słowa są wciąż żywe, nie przeterminowały się. Warto sięgnąć po nie zwłaszcza wtedy, gdy na naszej drodze jak grzyby po deszczu wyrastają przeszkody.

Oto kilka cytatów sławnych ludzi, które wyjątkowo dają do myślenia. Te słowa warto zapisać, by nigdzie nie uleciały, przydadzą się w chwilach zwątpienia.

Ludzie, którzy je wypowiedzieli niekoniecznie mieli w życiu lekko. Zmagali się z nałogami, przykrymi konsekwencjami sławy, piętnem bycia wielkim autorytetem, osobistymi dramatami – to wszystko właśnie ukształtowało ich. Sprawiło, że stali się silniejsi, potrafili radzić sobie z niepowodzeniami.

Życiowe porażki motywowały ich do działania. Tę motywację przekazali w tych kilku niesamowitych złotych myślach.

Przejdź na następną stronę i sprawdź jakimi jeszcze mądrościami podzielili się ze światem.

eud przez lata badał ludzką psychikę. W trakcie swoich analiz doszedł do wniosku, że ludzki umysł i emocje nie są aż tak skomplikowane, jak myślał. Niektórzy żywo wierzą w to, że austriacki uczony znalazł uniwersalny klucz do naszych uczuć, myśli i emocji. Najważniejsze, czego dowiedział się w trakcie swych badań to to, że nawet największe traumy są chwilowe. Ludzki umysł ma tendencję do zapominania tego, co złe.

Po latach zmagania i życiowe walki, które stoczyliśmy, a które kosztowały nas naprawdę wiele staną się dla nas radosnym wspomnieniem. To, co zapamiętamy to smak sukcesu, gorycz porażki zostanie wymazana.

Kochanowski uczył nas, że czas jest najlepszym lekiem na ból. Najlepszym sposobem, by przestały boleć relacje międzyludzkie, jest zaś zrozumienie. Kiedy zrozumiemy człowieka, łatwiej przyjdzie nam mu przebaczyć, gdy pojmiemy jego motywacje, odkryjemy, że nie jest tak płaski i jednowymiarowy, jak to się nam wydawało.

Wiedział to już Konfucjusz.

Kiedy natomiast nie potrafimy czegoś pojąć, prawdopodobnie powinniśmy to sobie odpuścić. Mamy bowiem wpływ tylko na to, co dzieje się w naszym najbliższym kręgu. Nie możemy porywać się z motyką na księżyc i próbować zbawiać świat, gdy nie udaje nam się uzdrowienie własnego otoczenia.

Kiedy zaś kuleją nasze relacje z bliskimi, nie wiedzie nam się w pracy, lub po prostu nie czujemy się szczęśliwi, nie zawsze oznacza to, że świat robi coś nie tak. Czasem problem tkwi w nas samych i tym, jak patrzymy na świat. Właśnie tego próbowała nauczyć ludzi Maya Angelou.

wności siebie przypomina nam Bertrand Russel. Brytyjski filozof, logik, matematyk, działacz społeczny i eseista na pewno wiedział co mówi, stwierdzając, że światem rządzi nie mądrość, ale pewność siebie właśnie. By przejąć stery nad swoim życiem wystarczy czasem po prostu się na to odważyć. O tej prostej prawdzie bardzo często zapominamy. Im dłużej zaś nie decydujemy się na zmiany, tym trudniej w efekcie nam siebie do nich zmotywować. Tym trudniej, że głupcy nie mają takich problemów. By z nimi walczyć trzeba użyć ich broni – pewności swoich racji.

Kiedy natomiast wciąż nie wiemy, co zrobić by nasze życie odmieniło się najlepsze, pamiętajmy o słowach Einsteina i pocieszmy się tym, że podobne problemy ludzkość miała już w początkach XX wieku.

z przedstawionych cytatów są tymi najbardziej motywującymi, choć mówią zupełnie o czym innym. To, o czym każe pamiętać Robert Frost, to ludzkie prawo do decydowania o własnym życiu. Ludzie lubią przypinać innym etykietki, oceniać, klasyfikować, porównywać i w efekcie szufladkować wszystkich wokół. Nie możemy jednak pozwolić im uczynić się takimi, jakimi założyli, że jesteśmy. To, że mamy blond włosy nie czyni nas głupszymi, to, że nosimy kraciastą koszulę nie znaczy, że powinniśmy lubić komputery.

Musimy myśleć za siebie, nie dawać robić z siebie ofiary, nie pozwolić oflagować się fałszywymi stwierdzeniami na nasz temat. Mamy swój rozum i sami musimy wiedzieć, jak chcemy, by wyglądało nasze życie. Jeśli zaś na naszej drodze pojawią się kłody, to powinniśmy, albo je przeskoczyć, albo nad nimi przelecieć, bo w końcu przetrwa ten, kto nauczy się latać, czyż nie?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifedaily.com

Reply