100-letnia nauczycielka jogi, zdradza, jak żyć, by mieć szczęśliwą starość. Trudno nie przyznać jej racji

Tao zrobiła karierę modelki. Chodziła na wybiegach największych projektantów, takich jak Channel. Uznano też, że ma „najdłuższe nogi w Europie”. Przyciągnęła też uwagę Hollywood i wkrótce zaczęła występować w filmach. Zdobyła sławę, ale nie to było jej pisane. Dziewczyna porzuciła kino dla jogi. Pod okiem BKS Lyengara zdobywała nauki, które potem przekazywała koleżankom z planu, np. Marylin Monroe, czy Debbie Reynolds.

Została profesjonalną nauczycielką jogi, ale to jej nie wystarczyło. W wieku 88 lat zaczęła naukę tańca towarzyskiego. Zaczęła z pasją trenować taniec towarzyski. Nie miała doświadczenia, ale talent pozwolił jej wygrać ponad 700 konkursów! W 2015 r. w wieku 96 lat wystąpiła amerykańskim Mam Talent. 

Chciałam pokazać światu, że nikt nie jest za stary, żeby robić coś z pasją i osiągnąć wszystko, co przyjdzie mu an myśl – tłumaczyła swój udział w programie.

Lynch uczy jogi od 56 lat, a jej znacznie młodsi uczniowie są często oszołomieni tym, że otrzymują lekcje od kogoś, kto urodził się pod koniec Pierwszej Wojny Światowej.

Kiedy ją obserwuję i staram się dotrzymać jej kroku, mam wrażenie, że jest młodsza ode mnie – mówi 33-letnia Anita Devanangana i dodaje: – Jako pielęgniarka widziałam wiele osób w wieku 90 lat w łóżku z rurką do karmienia, niezdolnych do mówienia lub chodzenia. Tao nie jest taka. Jej energia jest przytłaczająca – mówi uczennica joginki. 

Przejdź na następną stronę po więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply