Zobacz, czym dla różnych ludzi jest 100$

Wartość pieniędzy jest bardzo płynna i zależy głównie od stanu posiadania. Ta sama kwota dla jednych może być nic nieznacząca, a dla innych stanowić majątek. Świetnie pokazał to eksperyment, który przeprowadzono. Wybrano kilka osób, które różnią zarobki, stan posiadania i ilość osób wchodzących w skład gospodarstwa.

Ciekawe jest, jak różne podejście do pieniędzy mają różni ludzie. Uczestnicy eksperymentu otrzymali po 100 dolarów, za które mieli kupić to, co uważają za potrzebne. Ich wybory były naprawdę różne. Produkty podzielono na 6 grup: mięso, nabiał i zboża, owoce i warzywa, olej i przyprawy, gotowe jedzenie, słodycze i używki, inne produkty niespożywcze. A ty na co wydałbyś taką kwotę?1. Karen, 19 lat, singiel, studentka

Przeznaczyła większość pieniędzy na gotowe dania, bo uwielbia pizzę. Reszta prawie w całości poszła na słodycze. Wie, że nie wydaje dobrze pieniędzy.

1


2. Mike i Anthony, 46 i 36 lat, małżeństwo, bezrobotni

Dla mężczyzn to pieniądze, za które można kupić dużo jedzenia.

2


3. Komal, 35 lat, mężatka z dwójką dzieci, programistka

100 $ przypomina Komal, że to miesięczna pensja w Indiach. Sama kupuje produkty, z których można ugotować zdrowe posiłki.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply