Znacie sztuczkę z Coca-Colą i mentosami? Zobaczcie, jak młodzi Rosjanie wykonują ją przy użyciu aż 1000 litrów czarnego napoju!

Coca-Cola znana jest na całym świecie. Nic więc dziwnego, że ludzie eksperymentują z jej użyciem, sprawdzając z czym reaguje. Owa ciekawość sprawiła, że któregoś dnia ktoś wpadł na pomysł, by do butelki wrzucić mentosa i tak zaczęła się ta zabawa…

Dodanie cukierka typu mentos do Coca-Coli doprowadza do reakcji chemicznej, która skutkuje wybuchem i wystrzałem jasnobrązowej piany. Dzieje się tak dlatego, że cukier zawarty w cukierkach niweluje napięcie powierzchniowe wody, co sprzyja uwalnianiu dwutlenku węgla i powstawaniu bąbelków. Dodatkowo porowata powierzchnia mentosa wspomaga ten proces, dlatego skutek reakcji jest tak efektowny.


cola-pas


Spektakularny efekt, w postaci fontanny o silnym strumieniu, daje już wrzucenie kilku pastylek do litrowej butelki. Ale niektórym to nie wystarcza i i zwielokrotniają proporcje produktów potrzebnych do tej sztuczki. Wraz z ilości a Coca-Coli i mentosów rośnie fontanna i ryzyko, że ciśnienie w butelce może komuś zrobić krzywdę. A kto nie boi się ryzyka? Rosjanie!

Ten pomysł jest naprawdę szalony

copla-1


Mówi się „Takie rzeczy tylko w Rosji”, co w tym przypadku zdaje się być słusznym stwierdzeniem. Zobaczcie bowiem młodych rosyjskich mężczyzn, którzy wrzucali mentosy workami do aż 1000 litrów Coca-Coli! Chłopcy są chyba pasjonatami tej sztuczki, bo już ją wykonywali przy użyciu zaledwie 100 litrów czarnego gazowanego napoju.

Mentosy + 1000 litrów Coca-Coli = mega fontanna

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply