Matka maluje i przebiera 10-letniego chłopca za drag queen! Internauci pytają: „Co z niego wyrośnie?!”

Koncepcja drag queen powstała w połowie XIX wieku i odnosiła się głównie do mężczyzn przebierających się w ubrania damskie.

150-200 lat temu kobiety nie mogły grać na scenach. Na przykład role kobiece w dziełach Szekspira ogrywali mężczyźni przebrani za kobiety. Pierwszym na świecie utrwalonym na taśmie filmowej mężczyzną śpiewającym w stroju kobiety był Eugeniusz Bodo wykonujący piosenkę „Sex appeal”. 

Dziś drag queen to określenie postaci scenicznej stwarzanej najczęściej przez artystów płci męskiej. Ich charakteryzacja jest często przesadna i karykaturalna. Robią to w celu uzyskania satyrycznego lub dramatycznego efektu. Celem drag queens jest przebieranie się i bawienie publiczności. Nie zawsze są gejami lub transwestytami, ale w większości przypadków tak właśnie jest. Najpopularniejszymi drag queen są Chi Chi LaRue, Kim Lee, RuPaul, Raven, Pabblo Vittara czy Conchita Wurst.

Zastanawialiście się, w jakim wieku jest najmłodsza drag queen? Otóż ma 10 lat! Pochodzi z Kanady i nazywa się Nemis. Ten śliczny chłopczyk o nieco dziewczęcych rysach przebiera się już od kilku lat i występuje na scenie z dorosłymi mężczyznami. Uwielbia tańczyć i robić show. Podobno, gdy miał dwa lata, przyszedł do mamy i poprosił ją o zrobienie makijażu. Jego bliscy twierdzą, że chłopczyk od najmłodszych lat był zafascynowany kobietami, ich pięknymi strojami, makijażami, biżuterią, dodatkami itd.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply