Matka maluje i przebiera 10-letniego chłopca za drag queen! Internauci pytają: „Co z niego wyrośnie?!”

Koncepcja drag queen powstała w połowie XIX wieku i odnosiła się głównie do mężczyzn przebierających się w ubrania damskie.

150-200 lat temu kobiety nie mogły grać na scenach. Na przykład role kobiece w dziełach Szekspira ogrywali mężczyźni przebrani za kobiety. Pierwszym na świecie utrwalonym na taśmie filmowej mężczyzną śpiewającym w stroju kobiety był Eugeniusz Bodo wykonujący piosenkę „Sex appeal”. 

Dziś drag queen to określenie postaci scenicznej stwarzanej najczęściej przez artystów płci męskiej. Ich charakteryzacja jest często przesadna i karykaturalna. Robią to w celu uzyskania satyrycznego lub dramatycznego efektu. Celem drag queens jest przebieranie się i bawienie publiczności. Nie zawsze są gejami lub transwestytami, ale w większości przypadków tak właśnie jest. Najpopularniejszymi drag queen są Chi Chi LaRue, Kim Lee, RuPaul, Raven, Pabblo Vittara czy Conchita Wurst.

https://www.instagram.com/p/BvFi_fQH6B7/

Zastanawialiście się, w jakim wieku jest najmłodsza drag queen? Otóż ma 10 lat! Pochodzi z Kanady i nazywa się Nemis. Ten śliczny chłopczyk o nieco dziewczęcych rysach przebiera się już od kilku lat i występuje na scenie z dorosłymi mężczyznami. Uwielbia tańczyć i robić show. Podobno, gdy miał dwa lata, przyszedł do mamy i poprosił ją o zrobienie makijażu. Jego bliscy twierdzą, że chłopczyk od najmłodszych lat był zafascynowany kobietami, ich pięknymi strojami, makijażami, biżuterią, dodatkami itd.

https://www.instagram.com/p/Bkis8FQByg1/
https://www.instagram.com/p/BcgEDDNhF2c/
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply