Ludzka krew tańsza niż perfumy? Poznaj 11 najdroższych płynów na świecie, niektóre pozycje na liście nieźle cie zaskoczą!

Towar jest tyle wart, ile ktoś chce za niego zapłacić.

Ludzie są w stanie płacić ogromne sumy za rzeczy, które w gruncie rzeczy nie są im wcale potrzebne. Zaspokajają ich potrzeby estetyczne, czasem ekscentryzm i znudzenie luksusowym życiem. Czasem sumy, jakie kończą aukcje, wprawiają w osłupienie ludzi, którzy żyją na przeciętnej stopie. Bo słowo „drogi” dla różnych ludzi stanowi zupełnie inne sumy.

Jeden za drogie uzna produkty z wyższej półki. Ktoś za drogie uzna płótno za kilka milionów dolarów. Jednak poniższy ranking i ceny płynów mogą zaskoczyć wszystkich. Co jest najdroższym płynem na świecie? Co powoduje, że tyle kosztuje? Poznajcie 11 najdroższych płynów na świecie, zaczynamy od tych tańszych :)

11. Ludzka krew – 330 $ za litr

Człowiek ma w sobie około 5 do 6 litrów krwi, w zależności od wagi. Bez niej nie może żyć, a jej skład stanowi o sile i witalności człowieka. Kiedy dochodzi do wypadków, niejednokrotnie potrzebna jest transfuzja i szybkie uzupełnienie braków. Ludzie oddają krew za darmo, więc co stanowi o jej cenie? Otóż procedura pobrania, pakowania i przechowywanie.

10. GHB – 550 $ za litr

Kwas 4-hydroksybutanowy jest to bardzo popularny anestetyk, podawany w leczeniu alkoholizmu. Jednak często jest używany jako narkotyk, który poprawia humor, rozwesela i energetyzuje. GHB to także inaczej pigułka gwałtu, która powoduje zaniki pamięci  i zniesienie zahamowań danej osoby, środek jest trudny do wykrycia we krwi. GHB używają także sportowcy, by pobudzić hormon wzrostu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply