11 psychologicznych sztuczek, które pomogą ci dostać to, czego chcesz! Warto je zapamiętać

Czy wiesz, co powinieneś zrobić, aby zwiększyć szanse na znalezienie lepszej pracy lub by nakłonić dziecko do zjedzenia warzyw?

Można również zdobyć czyjeś zaufanie, nie zgadzając się z nim w jakiejś kwestii. Aby to wszystko osiągnąć, nie potrzebujesz żadnych zaawansowanych technik — po prostu zapamiętaj te proste wskazówki.

.

.

1. Jeśli twoje dziecko nie chce jeść warzyw, daj mu wybór. Na przykład chcesz, aby zjadło kalafior. Połóż na jednym talerzu 5 różyczek kalafiora a na drugim 2. Powiedz, żeby wybrało któryś talerz. Oczywiście dziecko wybierze mniejsze zło i w ten sposób zje choć trochę kalafiora.

2. Jeżeli chcesz o coś kogoś poprosić, spróbuj znaleźć chwilę, w której ta osoba jest zmęczona. Na przykład, jeśli chcesz poprosić szefa o dzień wolny, zrób to pod koniec dnia.

3. Przed rozmową kwalifikacyjną zadbaj o swój wygląd. Naukowo udowodniono, że ludzie bardziej atrakcyjni fizycznie są uważani za bardziej inteligentnych.

4. Jeżeli w głowie utknęła ci jakaś irytująca piosenka, spróbuj zapamiętać ostatnie wiersze utworu. Zgodnie z efektem Zeigarnika ludzie zapominają o ukończonych zadaniach o wiele szybciej niż o niedokończonych.

5. Aby skłonić człowieka do polubienia cię, zwłaszcza podczas jakiegoś sporu, powiedz mu: „Cenię twoją opinię, nawet jeśli się z tobą nie zgadzam. Mimo to cię lubię.”

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply