12 prowokujących do myślenia ilustracji od Cartoon Movement. Pokazują więcej niż byśmy chcieli

Sztuka od zawsze odbijała problemy, z którymi się stykała. 

Była lustrem, w które nie raz baliśmy się patrzeć, przerażeni tym, co w nim ujrzymy. Dziś nie musi to być żadna „wielka” sztuka, w której nie raz nie wiadomo, o co chodzi. Każdy, kto ma ołówek, dostrzega wyraźnie to, co nas boli i potrafi to sprawnie ująć, może się nazwać artystą. Artyści widzą więcej, mówią więcej i jesteśmy im dłużni więcej niż wszystkim innym. Tak brutalnej prawdy, jak oni bez ogródek nie wypowiada nikt i nikt o niej nie dyskutuje. 

Masz dwie drogi do sukcesu. Którą wybierzesz? – pyta autor. 

Najwięcej prawdy można przemycić w ilustracjach i komiksach. W końcu nie możemy zaprzeczyć własnym oczom i udać, że nie widzimy tego, co podano nam na talerzu i podstawiono pod oczy. Nie da się odwrócić wzroku. Nie da się udać, że się nie widziało. Obrazy publikowane na stronie Cartoon Movement mają szokować. Mają skłaniać do myślenia. Mają wyzwalać emocje, wzbudzać dyskusję nad tym, co powinno być dla nas najważniejsze. Nasza w tym rola, jakie wnioski z nich wyciągniemy.

Walka o prawa kobiet

Na stronie można znaleźć kilka kolekcji odnoszących się do różnych ważnych kwestii, z którymi nie możemy sobie poradzić. Pierwszą z nich jest nierówność między płciami. Artyści w ciekawy, ale i bolesny sposób pokazują, jak wyglądają nasze drogi do sukcesu. Ujawniają, w jakim stopniu liczy się głos kobiet i jak niewiele trzeba, by został on całkowicie stłumiony.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply