12 prowokujących do myślenia ilustracji od Cartoon Movement. Pokazują więcej niż byśmy chcieli

 Bogactwo i bieda

W naszym świecie są ogromne różnice i podziały społeczne. Społeczeństwa bogate czerpią swą siłę z biednych. Kolosalne różnice we wszystkich dziedzinach życia. Na każdym kroku. Wystarczy porównać. Artyści robią to często i chętnie. Starają się otwierać nam oczy. Pytanie tylko, czy my chcemy dostrzec cokolwiek poza czubkiem własnego nosa.


Nawet taka rzecz jak ciąża… zupełnie naturalna, piękna, wartościowa. Powinna być dla kobiety szczęściem, ale może być prawdziwym wyzwaniem finansowym, zwłaszcza w świecie, w którym nie wszystko jest na wyciągnięcie ręki, a każdy kolejny dzień jest walką, nie tyle o lepszy byt, ile o przetrwanie. 


Klimat i susza

Zmieniamy Ziemię. Niestety nie na lepsze. Człowiek stoi na szczycie piramidy zwierząt. Niestety stoi przede wszystkim na trupach tych, które wyginęły lub zostały pozarzynane. Za naszą sprawą zapanował już nie tylko głód, ale i suszą. Ludzie nie mają nawet dostępu do czystej wody. Nie mają go zwierzęta. Giniemy i nic z tym nie robimy. Umieramy razem ze swoją planetą. nikt nie myśli np. o tym, że kikuty drzew, które zostały po wycinanych dżunglach to szczątki zwierząt, które już zostały powybijane, albo wyginą bez nich. 


Gdyby tylko nasza planeta „otrzepała się z nas”, byłoby jej na pewno lepiej.


Susza jest nieprawdopodobna. Trwa walka wręcz o życie

Przejdź na następną stronę po więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply