Oto 13 faktów, które brutalnie przypominają o tym, jakim cennym skarbem jest czysta woda. Lepiej nauczcie się ją oszczędzać!

Woda to źródło życia.

Niedobór wody jest jednym z najpoważniejszych problemów na świecie. W wielu rejonach świata ludzie nie mają dostępu do wody pitnej, nie mówiąc już o wodzie potrzebnej do mycia czy innych aktywności, dlatego wszyscy powinniśmy się nauczyć rozsądniej nią gospodarować, gdyż wyczerpanie wszelkich zasobów H2O, będzie równoznaczne z zagładą planety.

Od lat naukowcy i władze prowadzą kampanie zachęcające do oszczędzania wody. Niestety u wielu ludzi wygrywa wygoda oraz lenistwo zamiast zdrowego rozsądku i za nic mają racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi. A czasem trzeba tak nie wiele, by coś zmienić na lepsze…

Wiele osób uważa, że nic się nie stanie, jak nie będą oszczędzać wody, bo przecież parę zmarnowanych litrów np. z racji niezakręconego kranu podczas mycia zębów, nie doprowadzi do zagłady całej planety. To błędne myślenie, gdyż każda zaoszczędzona kropla wody jest na wagę złota.

Oto 13 faktów, które każdemu przypomną o tym, jakim cennym dobrem jest woda i jak ważne jest jej oszczędzanie.

1.  663 milionów ludzi na świecie, czyli co dziesiąty człowiek, nie ma dostępu do czystej wody.

2. Co minutę z powodu zakażeń i chorób wywołanych przez zanieczyszczoną wodę, umiera dziecko do pierwszego roku życia.

3. Utrzymanie obecnego tempa rozwoju największych gospodarek świata, doprowadzi do tego, że w krajach słabo i średnio rozwiniętych, czysta woda skończy się około 2057 roku.

4. Według ONZ człowiek potrzebuje około 20-50 litrów wody dziennie, aby zaspokoić wszystkie swoje podstawowe potrzeby w zakresie picia, gotowania i utrzymania higieny.

Zapraszamy na kolejne strony artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.me

Reply