13 osobliwości ludzkiego ciała, które występują tylko u paru procent populacji. Sprawdź, czy posiadasz którąś z tych cech 

Ludzkie ciało to fascynująca materia, którą naukowcy i lekarze odkrywają już od setek lat.

Każdy człowiek chce być wyjątkowy i szuka w sobie niszowych cech. Przede wszystkim przygląda się własnemu ciału, sprawdzając czy posiada ono anomalie w swej budowie bądź czy nie odznacza się niezwykłymi zdolnościami. Niestety tylko nieliczni odkrywają w sobie cechy, które wyróżniają ich z tłumu.

Jesteście ciekawi, czy wasze ciało jest wyjątkowe? Sprawdźcie czy posiadanie, którąś z 13 rzadkich cech, którymi odznacza się  tylko parę procent populacji.

1. Skręt włosów na szczycie głowy

U zdecydowanej większości ludzi, bo aż u 91,6% populacji, włosy układają się w prawą stronę, czyli zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zaledwie 8,4% ludności świata ma włosy układające się w lewo.

 

2. Brak zębów mądrości

Około 20% ludzi rodzi się bez zębów mądrości. Powszechność tej przypadłości zależy od pochodzenia człowieka: na przykład niemal 100% Meksykanów posiada zęby mądrości, zaś wśród Aborygenów z Tasmanii jest to bardzo rzadka cecha

3. Niebieskie oczy

Czysto niebieskie oczy są efektem mutacji genu herc2, której skutkiem jest mniejsza produkcja melaniny, odpowiedzialnej za barwę tęczówki oka. Mutacja ta występuje u zaledwie 8% ludności świata, najczęściej w krajach skandynawskich.

Kolejne ciekawe fakty o ludzkim ciele znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : incrivel.club

Reply