15 faktów na temat Hitlera, największego zbrodniarza w historii świata. Tych informacji nie usłyszysz od nauczyciela w szkole

Przeszłości nie można zmienić, ale trzeba z niej wyciągać wnioski.

Historia ludzkości jest bardzo burzliwa, a o jej kształcie często decydowały jednostki, realizujące swoje szalone wizje. Najbardziej znanym i  demonicznym liderem na przestrzeni dziejów, który na zawsze zmienił świat, był Adolf Hitler, twórca nazistowskich Niemiec i architekt Holokaustu.

Adolf Hitler urodził się 20 kwietnia 1889 roku w północno-zachodniej Austrii. Był przywódcą Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników i twórcą II Rzeszy. Skonstruował także ideologię znaną jako narodowy socjalizm, która opierała się na antysemityzmie, segregacji rasowej i darwinizmie społecznym.

Polityka Hitlera wywołała największy konflikt zbrojny ubiegłego stulecia – II Wojnę Światową. Niemiecki dyktator chciał podporządkować sobie Europę, a Niemców ustanowić panami kontynentu. Po 5 latach walk przegrał, a rozpętana przez niego wojna pochłonęła około 50 milionów ofiar.

Hitler jest postrzegany jako najgorszy zbrodniarz wszech czasów. Tytuł ten zawdzięcza między innymi temu, że zabijaniu ludzi nadał charakter procesu fabrycznego. Obozy koncentracyjne działały niczym prężne zakłady przemysłowe, a ludzie byli w nich traktowani jak surowiec, który trzeba przerobić na zwłoki.

O Adolfie Hitlerze napisano już setki książek, ale wiele faktów na temat tego zbrodniarza, wciąż nie jest powszechnie znanych. Zazwyczaj są to ciekawe informacje, które rzucają nowe światło na tę niechlubną postać w historii świata.

15 mało znanych i szokujących faktów z życia Adolfa Hitlera, znajdziecie już na kolejnych stronach artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.me, wikipedia.org

Reply