15 prostych zmian, które pomogą ci stać się szczęśliwszym człowiekiem! My je znamy i dzielimy się z wami!

Powszechnie wiadomo, że wystarczy czynność powtarzać przez 30 dni, by stała się twoim nawykiem. Najtrudniejszą częścią każdej zmiany jest jej początek. Poniżej mamy dla was 15 pomysłów, które można wykorzystać przy zmienianiu siebie. Szybko się przekonasz, że jeśli ty zmienisz nastawienie do życia, inni pójdą twoim śladem. 

Przyswojenie ich początkowo może wydać się niemożliwe i ogólnie trochę krępujące. Trzeba pamiętać, że jeśli coś przychodzi łatwo to tego nie doceniamy, a jeśli uda się nam wprowadzić w życie coś trudniejszego, to radość i duma będzie większa.1. Zarażaj szczęściem

Ktoś cię pyta, co u ciebie, a ty odpowiadasz coś w stylu „a jakoś leci”, „Może być”. Doceniaj to, co masz! Zarażaj szczęściem, z uśmiechem odpowiedz, że wszystko świetnie, jesteśmy zdrowi, mamy dach nad głową i wolne popołudnie, które można spędzić z rodziną. Zobaczysz, że doceniając małe rzeczy, będziesz bardziej szczęśliwy.

1


2. Codziennie spróbuj czegoś nowego

Skosztuj nowej potrawy, wróć do domu z pracy inną drogą, porozmawiaj chwilę z kimś w sklepie. Zrób coś, czego nie masz w zwyczaju, a przekonasz się, że świat jest pełen rzeczy do odkrycia, a ty będziesz szczęśliwy, że możesz tego doświadczać.

2


3. Codziennie zrób coś bezinteresownie

Przepość kobietę z dzieckiem w kolejce, pomóż komuś dostać produkt w sklepie, leżący na ulicy śmieć wrzuć do kosza. To nie musi być dużo, to nie musi być wcale wilki czyn. Drobiazg, którego może nikt nie zauważy, ale ty wiesz, że to zrobiłeś i to sprawi ci radość.

3


4. Angażuj się

Poświeć chociaż godzinę dziennie na swoją pasję, hobby, angażuj się w jakąś działalność. Może w pobliżu jest akcja zbiórki odzieży albo klub dyskusyjny o książkach. Przełam się i zacznij, zobaczysz, że zawsze znajdziesz na to czas, a takie działań da ci mnóstwo satysfakcji.

4


5. Bądź miły dla wszystkich

Nawet jeśli kogoś nie lubisz, możesz być dla niego miły. To nie żart. Nie oznacza to, że jesteś fałszywy, tylko dojrzały i potrafisz kontrolować emocje. Osoba, która jest dla ciebie niemiła bardzo się zdziwi, gdy uprzejmie odpowiesz na jej zaczepki.

5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply