15 sygnałów, które pomogą ci lepiej zrozumieć swe dziecko. Oto prosty alfabet każdego malucha

Gesty malucha

Dla dziecka bardzo ważna jest również mowa ciała. Tutaj wyróżniamy 6 uniwersalnych gestów, którymi komunikują się malce:

  • Wyginanie pleców – dzieci poniżej 2 miesiąca życia często wykonują ten ruch, reagując na ból i kolkę. Jeśli dziecko wygina plecy po jedzeniu, oznacza to, że jest najedzone. Jeśli często widzisz, że twoje dziecko wykonuje ten ruch podczas jedzenia, może to być oznaką refluksu. Jeśli dziecko jest starsze niż 2 miesiące, ten ruch zwykle wskazuje na zmęczenie i zły nastrój.
  • Obracanie głowy – to uspokajający ruch dla dziecka. Mogą to robić przed zaśnięciem lub gdy są w pobliżu nieznanych ludzi.
15 sygnałów, które pomogą ci lepiej zrozumieć swe dziecko. Oto prosty alfabet każdego malucha
  • Chwytanie się za uszy – w większości przypadków gest ten oznacza, że dziecko dopiero bada swoje ciało. Powinieneś skonsultować się z lekarzem tylko wtedy, gdy po tym ruchu następuje płacz i często się powtarza.
  • Zaciskanie pięści – to oznaka głodu. Jeśli uda ci się to zauważyć na czas, możesz zapobiec płaczowi wywołanemu przez głód.
  • Podnoszenie nóg – to oznaka kolki i bólu brzucha. Dziecko próbuje odruchowo złagodzić ból.
  • Szarpanie rękami – oznacza, że ​​dziecko się przestraszyło. Głośny dźwięk, jasne światło lub nagłe przebudzenie może wywołać odruch zaskoczenia. W tym przypadku dziecko musi być pocieszone.

Źródło: brightside.me

15 sygnałów, które pomogą ci lepiej zrozumieć swe dziecko. Oto prosty alfabet każdego maluchaTen artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply