Oto 15 najbardziej zaskakujących wynalazków 2016 roku, które dowodzą, że ludzka kreatywność nigdy się nie wyczerpie

Codziennie naukowcy, inżynierowie i konstruktorzy wpadają na nowe pomysły, które owocują powstaniem kolejnych wynalazków. Część z nich jest absurdalna, część śmieszna, a część zaskakująca i innowacyjna.

Czasem mamy wrażenie, że człowiek już wszystko wymyślił i maksymalnie ułatwił sobie życie. Nic bardziej mylnego, bo ludzka wyobraźnia i umysł są nieograniczone i na pewno osoby  odznaczające się kreatywnym myśleniem i zmysłem technicznym, skonstruują coś jeszcze, co nie tylko zaskoczy świat, ale zmieni go na kolejne dziesięciolecia.


inventions-2016-p


Do końca bieżącego roku pozostał tylko kwartał, więc powoli można zaczynać podsumowanie tego, co się w nim zdarzyło. Na początek proponujemy przyjrzeć się nowo powstałym wynalazkom i rozwiązaniom technicznym.

1. Magic Leap – gigantyczne hologramy

Hologramy są znane nie od dziś, ale jeszcze nigdy nikt nie wykorzystał ich w tak spektakularny sposób. Magic Leap pozwala dostosowywać obraz do przestrzeni, a projektowane elementy mają niezwykłą jakość.

inventions-2016-4


2. Tablet dla osób niewidomych

Ten tablet naszpikowany jest maleńkimi czujnikami wewnętrznymi, które zamieniają się w wybite na powierzchni kropki, tworząc formę liter, co pozwoli osobom niewidomym czytać dziesiątki tysięcy do tej pory niedostępnych książek.

Na kolejnych stronach kolejne super wynalazki, m.in.: żywe komiksy, elastyczne ekrany, mega hologramy i inne urządzenia. 

ezgifcom-video-to-gif-6-1472560919-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply