Oto 15 najbardziej zaskakujących wynalazków 2016 roku, które dowodzą, że ludzka kreatywność nigdy się nie wyczerpie


11. Maszyna do przesadzania drzew

Miejsce na świecie się kurczy i coraz trudniej nim rozporządzać nie niszcząc przyrody. Aby wilk był syty i owca cała, wiele elementów przyrody przenosi się w dogodniejsze miejsca, a teraz będzie to jeszcze łatwiejsze, bo zbudowano Holendra, maszynę do przesadzania drzew.

inventions-2016-6


12. Platforma hoverboard

Latające deskorolki widzieliśmy już w filmie „Powrót do przyszłości”, więc inżynierowie od lat próbują skonstruować podobne urządzenie, które przyjmie się na rynku. Właśnie powstała taka lewitująca platforma.

inventions-2016-5


13. Drukarka do paznokci

Wykonywanie skompilowanych wzorów na pazurkach nie jest łatwe, ale rozwiązanie problemu już powstało. To NailBot, do którego wystarczy przesłać obraz jpg, a on perfekcyjne nadrukuje go na nasz paznokieć.

inventions-2016-a-1


14. Odkurzacz do wody

Codziennie do mórz i oceanów wyrzucane są setki kilogramów śmieci, a ich odławianie jest kosztowne. W związku z tym, uczestnicy The Seabin Projekt wynaleźli odkurzacz, którym można czyścić wodę z odpadków. Czego nikt wcześniej o tym nie pomyślał?

inventions-2016-1


15. Sklep tylko dla kierowców

Obecnie Dahir Insaat buduje pierwszy w historii supermarket dla kierowców. No nie żart, będzie się można po nim poruszać tylko samochodem. Amerykanie na pewno oszaleją na punkcie takich sklepów.

ezgifcom-video-to-gif-1472579399

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply