Oto 17 ludzi, którzy zapomnieli włączyć myślenie. Powiedzieć, że ich pomysły są głupie to mało

Człowieka od zwierząt odróżnia zdolność myślenia, ale niektórzy zdają się mieć z nim problem. Surfując po internecie niestety można dojść do wniosku, że niemyślących osób jest więcej niż myślących. 

Jaki jest efekt braku racjonalnego myślenia? Głupie pomysły. Oczywiście każdemu z nas zdarzy się od czasu do czasu przedstawić jakiś głupi pomysł, który tylko pokazuje, jak bardzo nie przemyśleliśmy tego, co z nim związane. Pośpiech przy podejmowaniu decyzji czy brak wiedzy na dany temat sprawiają, że rodzą się pochopne pomysły oparte na spekulacjach, które po przeanalizowaniu okazują się niebezpiecznie, bezsensowne czy po prostu idiotyczne.


silly ideas pas


Problem nie tkwi w tym, że ludzie mają głupie pomysł, lecz w tym, że je realizują. Ilość nierozsądnych śmiałków wcielających w życie nieprzemyślane zamiary jest ogromna, a dzięki internetowi wydaje się jeszcze większa. Najbardziej przeraża jednak to, że większość głupich pomysłów jest niebezpieczna dla zdrowia i życia nie tylko osób je inicjujących, ale też dla otoczenia. Pamiętajcie, każdy pomysł trzeba dobrze przeanalizować oraz nic nie robić na chybcika.

1. Wtyczka, która na pewno zelektryzuje otoczenie

silly ideas (4)


2. Scenariusz z „Oszukać przeznaczenie” wydaje się jeszcze realniejszy

Więcej przykładów realizacji głupich pomysłów znajdziecie na kolejnych kilku stronach. 

silly ideas (6)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : themindfuel.com

Reply