Co się stanie jeśli nie umyjesz się przez 2 dni? Skutki mogą być bardzo przykre

Mycie powinno być codziennym rytuałem każdego człowieka, jednak nie zawsze tak jest, co widać i czuć na ulicy.

Nie wszyscy odpowiednio dbają o higienę i nie brakuje osób, które sądzą, że szybka kąpiel w sobotę wystarczy na cały tydzień. To stanowczo za mało a szybki prysznic powinno się brać codziennie. Na ludzkiej skórze znajduje się 40 rodzajów grzybów i tysiąc rodzajów bakterii. Większość z nich korzystnie wpływa na zdrowie, ale oczywiście nie wszystkie. Codziennie stykamy się z różnymi ludźmi i powierzchniami, a także dotykamy zanieczyszczonych przedmiotów np. pieniędzy czy telefonów komórkowych.

Drobnoustroje dosłownie się do nas przyklejają, a później trafiają do organizmu, powodując choroby. Częste obmywanie się wodą z delikatnym środkiem myjącym jest zatem jak najbardziej wskazane. Długie kąpiele oraz prysznice nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozbawiają ciało naturalnego natłuszczenia, przez co skóra robi się sucha i jest skłonna do łuszczenia się. Niektórym wydaje się, że codzienne mycie to przesada, bo skoro nie widać brudu na skórze, to widocznie go nie ma, jednak jest nieco inaczej. Skóra jest zanieczyszczona i każdego dnia powinno się o nią dbać.

Oto co się stanie, gdy przez 2 dni nie weźmiesz prysznicu.

 

Nieprzyjemny zapach

Świeży pot zdrowego człowieka jest bezwonny, jednak po jakimś czasie zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Osoby będące na kacu lub zmagające się z pewnymi chorobami będą pachnieć jeszcze gorzej, dlatego zaleca się im częste prysznice. Sam antyperspirant nie wystarczy! Najlepszym sposobem na pozbycie się bakterii jest mydło i woda, dlatego nie bójmy się z nich korzystać.

Przejdź na kolejne strony i dowiedz się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : newsyou.info

Reply