24-letnia dziewczyna głodziła się, aby zapewnić bratu odpowiednie leczenie. Ważyła zaledwie 21 kilogramów

Studentka trzeciego roku ekonomii na uniwersytecie Vocational College w Guizhou zmarła niedawno z powodu niedożywienia.

Dziewczyna miała 24 lata. Matka Wu Huayan zmarła, gdy Wu miała zaledwie 4 lata. W 2014 roku na marskość wątroby zmarł również ojciec. Dziewczyna musiała wziąć na siebie ciężar opieki nad młodszym bratem. Musieli żyć za 1290 juanów miesięcznie.

.

Aby obniżyć wydatki na życie, Wu odmawiała sobie jedzenia. Na kolacje i lunch jadła chleb lub ryż z sosem chili. Ze śniadań i obiadów zrezygnowała, żeby zaoszczędzić. Chciała ograniczyć wydatki na żywność do 2 juanów dziennie. Jej niezdrowa i uboga dieta spowodowała niedożywienie. 24-letniej dziewczynie zaczęły wypadać włosy i brwi, miała ciągle opuchnięte nogi i bardzo obniżoną odporność. Doszło do tego, że ważyła 21 kilogramów, przy wzroście 140 cm. Nie mogła pozwolić sobie na specjalistyczne leczenie, więc korzystała z tanich leków.

Dziewczyna zbierała pieniądze na leczenie swojego brata, który cierpiał na chorobę psychiczną.

Mój brat opowiadał bzdury, jego oczy były tępe i ciągle biegał. Nie rozpoznawałam go. Byłam zdesperowana, wiedziałam, że muszę go leczyć — powiedziała dziennikarzom.

Chinka potrzebowała na ten cel 4 tysiące juanów. Po roku leczenia stan chłopaka zaczął się stabilizować, jednak zdrowie Wu Huayan ciągle się pogarszało.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply