Najpiękniejsze murale z całego świata. Niektóre są ładniejsze niż dzieła w galeriach sztuki!

Sztuka nie jedno może mieć imię, dlatego od lat z powodzeniem wchodzi do przestrzeni publicznej i wrasta w krajobrazy miast, czyniąc je piękniejszymi i bardziej charakterystycznymi. 

Wiele osób narzeka na wygląd swoich miast, że są brzydkie, szare i smutne. Stare odrapane kamienice straszą przechodniów i szpecą coraz nowocześniejsze ulice, więc ludzie szukają kreatywnych i stosunkowo niedrogich sposobów na upiększenie zniszczonych budynków. Jednym z rozwiązań jest namalowanie muralu, który nie tylko przykryje szpetotę, ale także zachwyci ludzi swym pięknem lub zachęci to jakieś refleksji, tak jak dzieło sztuki.


widewalls.ch

murals


Murale to wielkoformatowe grafiki/rysunki, które maluje się na ścianach budynków. Cechą charakterystyczną takich dzieł jest ich rozmiar, który najczęściej wynosi co najmniej kilkanaście metrów kwadratowych. Tematyka murali jest nieograniczona, ważne jest to, by niósł ze sobą określony przekaz. Artyści zajmujący się uliczną sztuką są bardzo kreatywni i bardzo często bawią się perspektywą, przez co ich prace na murach zwracają uwagę wszystkich przechodniów i stają się atrakcjami dla turystów.

Oto 22 najpiękniejsze murale z całego świata. Niestety nie ma w tym zestawieniu dzieła z Polski.

1. Waszyngton, USA

mural-9


2. Bergen, Norwegia

mural-13

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : incrivel.club

Reply