Poznajcie niezwykłego człowieka Li Ching Yuena, który według świadków i rządowych dokumentów miał przeżyć aż 256 lat!

O długowieczności, a wręcz nieśmiertelności marzy wielu ludzi, ale to marzenie nierealne, gdyż każdy kiedyś umrze. Niektórzy niestety odchodzą z tego świata dość szybko, ale są też tacy, którzy przeżytym wiekiem wprawiają w osłupienie.

Wielu ludzi na całym świecie uznaje, że najdłużej żyjącym człowiekiem był Li Ching Yuen, który miał przeżyć ponad 250 lat i umrzeć w przyczyn naturalnych. Choć dożycie takiego wieku wydaje się dość nieprawdopodobne, to istnieją dowody, które potwierdzają nietypową żywotność Azjaty.


starzec-pas


Li Ching Yuen miał przyjść na świat w 1677 roku w Syczuanie. Jak sam opowiadał w wieku 10 lat zainteresował się zielarstwem i przez kolejne 40 lat wędrował i zbierał zioła. Zrywane rośliny stanowiły podstawowy składnik jego menu (jagody goji, Lingzhi, dziki żeń-szeń, Shoo Wu, Gotu Kola), zaś do picia preferował wino ryżowe. Kolejnym etapem życia Li była służba wojskowa, do której zaciągnął się w wieku bagatela 71 lat.

Li został uwieczniony tylko na kilku fotografiach

Capture-59


Swoją wojskową misję jako instruktor chińskich sztuk walki zakończył w wieku około 130 lat i udał się na nauki do pewnego mężczyzny, który twierdził, że żyje już od 500 lat. Edukacja miała obejmować opanowanie ćwiczeń qigong, które wraz z odpowiednią dietą potrafią znacznie wydłużyć życie. Trzeba przyznać, że okazały się skuteczne, gdyż Li dożył 256 lat.

Sprawność fizyczna czy zdolność kontroli ciała są bardzo ważne w filozofiach wschodu

Chcecie wiedzieć, co Li uważał za swój sekret długowieczności? Koniecznie odwiedźcie następną stronę. 

6090091574_b6eb53955d_b

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : healthadvisorgroup.com

Reply