Jak odnaleźć w życiu szczęście? Polecamy wykonać te trzy kroki, a na pewno samo pojawi się na horyzoncie  

„Zakres szczęścia człowieka zależy od niego samego” – Abraham Lincoln.

Każdy człowiek pragnie być szczęśliwy, ale tylko garstka ludzi potrafi zbudować trwałe poczucie szczęścia. Niestety częściej szczęście jest tylko ulotną chwilą, związaną z konkretną sytuacją czy obecnością drugiej osoby, która mija wraz z powodem, wywołującym w Nas radość czy błogość.

 

Budowanie trwałego szczęścia to trudne i czasochłonne zadanie, które wymaga wewnętrznej dyscypliny i sporego zaangażowania emocjonalnego i intelektualnego. Warto jednak podjąć się tego wysiłku, bo nie warto marnować życia na trwanie w marazmie, strachu, rezygnacji czy nieszczęściu.

Ogólnie można stwierdzić, że dróg do osiągnięcia szczęścia jest tyle, ile ludzi, ponieważ każdy jest inny i każdego co innego uszczęśliwia. Czy więc istnieje uniwersalna recepta na szczęście? Tak i ma ona tylko trzy kroki!

 

Krok 1: znajdź swoje źródła szczęścia

Po pierwsze trzeba zdać sobie sprawę z tego, co jest dla nas źródłem szczęścia i radości. Odpowiadając na to pytanie, nie wolno przejmować się opinią otoczenia, lecz należy sięgnąć do swojego wnętrza i zdobyć się na odwagę, by szczerze przyznać się, co nas raduje, nawet jeśli nie będzie to zgodne z tym, co powszechnie uznaje się za źródło radości.

Aby uporządkować swoje myśli, polecamy proste ćwiczenie: należy wziąć dwie kartki plus długopis i na jednej z nich napisać to, co jest dla nas źródłem szczęścia, a na drugiej to, co wywołuje u nas smutek i cierpienie. Taką listę należy odświeżać przynajmniej raz w roku, bo życie nieustanne się zmienia i pewne rzeczy się dezaktualizują.

Kolejne dwa kroki do szczęście, znajdziecie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply