Te trzy trudne prawdy o miłości uświadomią każdemu, jak jest to potężne i skomplikowane uczucie

O miłości można pisać godzinami, ponieważ uczucie to jest jednym z najsilniejszych, jakie odczuwa człowiek. Zazwyczaj kojarzone jest ze szczęściem i przyjemnością, ale warto pamiętać, że miłość ma też swoją ciemną stronę.

W stosunku do miłości wyróżnia się dwa główne podejścia. Pierwsze z nich można ująć tytułem piosenki Johna Lennona z 1967 roku All You Need is Love, zaś drugie wyrazić tytułem znacznie młodszego utworu Trenta Reznora z Nine Inch Nails – Love is Not Enough. Przy pierwszym podejściu ludzie oddają się poczuciu, że tylko miłość ich w pełni uszczęśliwi, zaś drudzy są przekonani, że miłość nie załatwi za człowieka wszystkich problemów. Kto ma rację?


love-p


Jeżeli uważacie jak Lennon, że wszystko, czego potrzebujecie to miłość, to zapewne jesteście bardziej skłonni to tego, by w imię miłości ignorować takie podstawowe wartości np. szacunek do samego siebie. Jeśli zaś zgadzacie się z Reznorem to macie większe szanse na zbudowanie zdrowej relacji z ukochaną osobą, która będzie oparta na czymś więcej, niż tylko namiętność. Niezależnie jednak od podejścia, jakie realizujecie w swoim życiu, powinniście się zmierzyć z trzema trudnymi prawdami o miłości.

1. Miłość nie równa się kompatybilności międzyludzkiej

Zakochać się w kimś można bardzo szybko. Niestety zapałanie do kogoś uczuciem nie oznacza, że ten ktoś będzie dla nas odpowiednim partnerem na życie. W dłuższej perspektywie może się bowiem okazać, że ktoś nas będzie unieszczęśliwiać, dlatego trzeba do miłości, która jest procesem emocjonalnym, wprowadzić trochę logiki, która racjonalnie podpowie, czy jesteśmy z kimś kompatybilni.

love-7


Aby stworzyć z kimś kompatybilny związek, należy nie zakochiwać się w osobach które: nie traktują nas dobrze i nie szanują, sprawiają, że źle myślimy o sobie, wprowadzają dysfunkcyjne zachowania do naszego życia, mają inne ambicje i cele życiowe (sprzeczne z naszymi własnymi), posiadają różne przekonania filozoficzne czy światopoglądy, kolidujące z naszym poczuciem rzeczywistości.

Więcej o miłości i gorzkich prawdach z nią związanych, przeczytacie na kolejnych stronach. 

love-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply