Te 4 słowa są w stanie zniszczyć każdą relację! Nigdy ich nie wypowiadaj w taki sposób!

Nawet najbardziej udana para może mieć kłopoty, gdy do komunikacji dojdą też emocje. W ogniu walki, nasz mózg wyrzuca słowa, których nie chcemy mówić. Zranienia słowne często bardzo długo się goją i pozostawiają trwałe blizny na relacji. Jest powiedzenie, że kiedy emocje idą w górę, to inteligencja spada. 

Kiedy partner mówi coś, co ci nie odpowiada, łatwo można mocno go ukłuć, powiedzieć coś okropnego, by się bronić. Łatwo przesadzić z obroną, gdy słowa partnera odczuwa się jak atak. Poznaj słowa, które w takim kontekście ranią i których powinno się unikać.


Young couple with relationship difficulties


1. Powinieneś /Powinnaś

Kiedy używasz tego stwierdzenia, twój partner odczuje, że ty jesteś lepszą osobą od niego. „Powinnaś zmienić pracę”, „Powinieneś powiedzieć szefowi, że się myli”. To słowo narzuca autorytet twojego punktu widzenia. Zamiast słowa „powinieneś” spróbuj: „Chciałbym, żebyś pomyślał nad zmianą pracy”.

academyoflustandlove.com

Couple sitting on sofa with arms folded, looking angry


2. Ty

Gdy wasze zdania zaczynają się od wyrzutu „ty!”, zaczynają się kłopoty. „Ty mnie nigdy nie słuchasz”, „Ty zajmujesz się tylko sobą”. Te krótkie słowo wiele zmienia, ma w sobie dużą dawkę oskarżenia. Cokolwiek powiesz po tym zwrocie w gniewie, będzie wyzwaniem. Zamiast tego spróbuj: „Kiedy tak się zachowujesz, czuję, jakbyś nie słuchał mnie.”

advantage.edu

Man and woman

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply