4 typy kłótni, które zniszczą związek. Jeśli tak wyglądają twoje relacje z partnerem, to nie potrwają długo

Pogarda

Dr Gottman uważa, że pogarda jest bardzo złym nawykiem, który zabija wszelką miłość. Kiedy komunikujesz się z partnerem z pogardą, jesteś wredny i nie masz żadnego szacunku do drugiej osoby, niemożliwe jest zbudowanie dobrego związku. Jeśli partner z ciebie kpi, wyśmiewa cię, cięgle zwraca uwagę na twoje wpadki, to jest to postawa pogardy. Przy takim traktowaniu druga osoba czuje się bezwartościowa i nieistotna, może uśmiechać się, ale nie zapomni ci upokorzenia. Pamiętaj o szacunku do drugiej osoby.

Defensywność

Polega na atakowaniu partnera przy każdej rozmowie, której temat ci nie odpowiada. Wymyślasz wymówki, grasz niewinną osobę i potrafisz wszystko tak odwracać, by to partner był albo czuł się winny. Twoje wymówki pokazują, że nie traktujesz poważnie obaw partnera i nie chcesz wziąć odpowiedzialności za swoje czyny. Pamiętaj, by słuchać partnera, bądź szczery i przyznaj się do błędu, jeśli go popełniłeś.

Blokada

Blokada następuje, gdy w trakcie kłótni po prostu milkniesz, wychodzisz. Partner czuje się opuszczony, pozbawiony możliwości rozmowy, zamknięcia tematu. Ciche dni nie są rozwiązaniem problemu, ale budowanie muru niezrozumienia i wzajemnego odrzucenia. Jeśli nie wytrzymujesz napięcia, powiedz partnerowi, że musisz pozbierać myśli, żeby się uspokoić. Tylko w ten sposób dasz partnerowi do zrozumienia, że emocje w tobie zbyt wrzą i nie chcesz zranić tej osoby.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply