4 główne typy użytkowników Facebooka! Którym z nich jesteś?

Facebook to bez wątpienia największy i najbardziej popularny serwis społecznościowy.

Około dwóch miliardów użytkowników korzysta z niego miesięcznie, dzieląc się opowieściami i zdjęciami. Rozmawiają ze sobą, komentują fotografie znajomych i obserwują znane osobistości. Badacze postanowili bliżej przyjrzeć się ludziom, którzy mają konta w tym popularnym serwisie.

Specjaliści z Uniwersytetu Brighama Younga w Provo przeprowadzili pewne badania, z których wynika, że użytkowników Facebooka można podzielić na cztery główne grupy. Oto one:

1. Król/królowa selfie

Ten typ użytkowników Facebooka traktuje media społecznościowe jako środek do wypromowania siebie. Uwielbia dodawać nowe selfie i uważnie obserwuje reakcje znajomych. Im więcej pozytywnych komentarzy tym lepiej. Jest to zachęta dla takich osób do wrzucania kolejnych zdjęć. Chcą się poniekąd w ten sposób dowartościować i pokazać światu, jacy są cudowni.

2. Budowanie relacji

Facebook służy im przede wszystkim do wzmacniania relacji między rodziną i znajomymi. Traktują ten serwis społecznościowy jako przedłużenie swojego życia. Na Facebooku często kontaktują się ze znajomymi, komentują i odpowiadają na ich wpisy. Wszystko po to, aby zacieśnić więzy z pewnymi osobami. Reagują niemal natychmiast na najnowsze zdjęcia przyjaciół i nie wahają napisać pod nimi kilka ciepłych słów.

Przejdź na kolejne strony i poznaj kolejne 2 typy osób. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply