5 bardzo brudnych rzeczy, których używamy na co dzień. Są bardziej zanieczyszczone od publicznych toalet

3. Czyste pranie

To, że zrobiłeś pranie, nie oznacza, że ​​twoje ubranie jest wolne od brudu – zwłaszcza jeśli wyjąłeś je z pralki. Teraz gdy mniej powszechne jest stosowanie wybielacza oraz pranie w gorącej wodzie, jakakolwiek wilgoć pozostawiona wewnątrz urządzenia może sprzyjać rozwojowi bakterii i grzybów. Rozwiązanie: dokładnie zdezynfekuj pralkę przed włożeniem do niej brudnych ubrań. Wskazane jest również pranie bielizny oddzielnie, ponieważ to na niej gromadzi się najwięcej bakterii.

4. Krem w słoiczku

Za każdym razem, gdy otwierasz słoik i wkładasz do niego palce, wypełniasz go bakteriami, które zanieczyszczają produkt i wyrządzają krzywdę twojej skórze. Jak sobie poradzić: jeśli możesz, wybieraj kremy z dozownikami lub w tubkach. Inną opcją jest używanie aplikatora lub plastikowej łyżeczki.

5. Szczotka do włosów

Nie dość, że zwykle kładziemy je w łazience, to rzadko czyścimy. W efekcie pozostają na nich resztki kosmetyków, włosy, martwy naskórek – to wszystko tworzy wspaniałe środowisko życia dla bakterii. Jak dbać o szczotki do włosów? Aby uniknąć podrażnień skóry głowy, nieprzyjemnych zapachów lub możliwych alergii, najlepiej myć je dokładnie co najmniej raz w miesiącu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : buzzfeed.com

Reply