5 najdziwniejszych efektów ubocznych ciąży – lekarz raczej ci o nich nie powie

Kobieta w ciąży zmienia się nie do poznania.

Nie mamy tu na myśli szalejących hormonów i huśtawek nastrojów, ale ogromne przemiany, którym poddawane są ciała ciężarnych pań. Patrząc na niektóre z nich naprawdę trudno uwierzyć, że tak kruche i delikatne istoty urodziły dziecko, bliźniaki, a czasami i trojaczki. Mimo wszystko dały jednak radę, a większość z nich po wszystkim przyznaje, że dziecko jest najlepszym, co im się przydarzyło.

Zapominają o skurczach, nietuzinkowych połączeniach smakowych, które były kiedyś dla nich bardzo atrakcyjne i rewelacjach żołądkowych, które im się zdarzały. Wszystko to można zepchnąć na karb efektów ubocznych ciąży. Tych jest jednak więcej, niż można byłoby się wydawać i nie wszystkie da się tak łatwo wyrzucić z pamięci. Nie chcemy nikogo straszyć, ale niektóre naprawdę przyprawiają o gęsią skórkę.

5 efektów ubocznych ciąży – lekarz raczej ci o nich nie powie

Val Willcox z organizacji opiekującej się przyszłymi i świeżo upieczonymi matkami wyróżniła kilkanaście efektów ubocznych ciąży, o których lekarze nie zawsze informują swoje pacjentki. W efekcie panie są przerażone i często panikują, myśląc że z ich ciałem dzieje się coś niedobrego. Wszystkie te objawy są normalne, choć dziwne, do najbardziej niecodziennych należy zaś 5 wymienionych na kolejnych stronach.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thesun.co.uk

Reply