5 kroków, by zmienić pasję w pracę. To wymagający, ale genialny sposób na życie!

Kochaj to, co robisz i rób to, co kochasz. To proste powiedzenie, wręcz banał, jest bardzo życiowe. Jak pokazują badania, 70% pracowników wcale nie lubi swojej pracy. Jest to typowy scenariusz, kończysz szkołę pełen nadziei, że znajdziesz genialną pracę, w której poznasz zespół profesjonalistów i będziesz robił wielkie rzeczy. Jednak po kilku miesiącach bez pracy przyjmujesz jakąkolwiek robotę, by przeczekać i na chwilę mieć zatrudnienie. Jednak chwilowa praca przeciąga się w lata, a ty jesteś coraz bardziej sfrustrowany. 

Ważne jest, by znaleźć to, co się lubi, i realizować się w tym. Dopiero wtedy będziesz w stanie ciężko pracować na swój sukces. Zobacz, jak inteligentnie i metodycznie podejść do swojej pasji, by zrobić z niej źródło sukcesu i zarobku.


Rancher's Club chef Marc Dunham prepares a preview of the dish he will be preparing for the James Beard House in New York.


1. Upewnij się, co jest twoją pasją i sprawia ci radość

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest określenie, co sprawia ci radość. Czy istnieje coś, co kochasz robić i gdy poświęcasz temu czas, nawet nie zauważasz, jak szybko płynie? Co kochasz? Rysowanie? Nową technologię? Masz niecodzienną pasję?

1 p


2. Zwiększ swoją aktywność w tym kierunku

Wiesz już, co kochasz, czemu jesteś w stanie poświecić swój czas. Świetnie! Teraz zacznij nad tym pracować. By zarabiać na pasji, musisz być najlepszy, pokazywać, że w danej dziedzinie masz wiedzę i umiejętności. Warto pomyśleć o formalnym wykształceniu, kursach i szkoleniu w tym kierunku. Wszystko, co może podnieść twoje umiejętności, będzie ważne na tym etapie.

2 p

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifehack.org

Reply