5 kulturystek, których nie odróżnisz od mężczyzn. Czy to jeszcze zdrowe?

Pasja do sportu coraz częściej łączona jest z tzw. „byciem fit”.

Sportowców wyobrażamy sobie, jako ludzi idealnych o perfekcyjnie wyrzeźbionych ciałach. Dążąc do perfekcji, łatwo jest jednak przekroczyć pewne granice. Nie dyskutujemy tu o tym, czy jest to ładne, bo nasz gust jest kwestią indywidualną i każdemu może podobać się co innego. Pytanie brzmi, czy takie rzeźbienie naszych ciał bez żadnych zahamowań jest jeszcze zdrowe?

1. Zhou Lulu

Ta dziewczyna ma na koncie wiele nagród, na przykład tytuł mistrzyni oraz wicemistrzyni świata w podnoszeniu ciężarów (w kategorii powyżej 75 kg). Od 10 roku życia Zhou jest poważnie zaangażowana w tę dziedzinę i ciężko pracuje nad swoimi wynikami. Tak więc jej najlepsze osiągnięcie to 192 kg w pchnięciu i 142 kg w rwaniu. Lulu waży 133 kg i ma 175 cm wzrostu, a odróżnienie od mężczyzny jest całkowicie niemożliwe! W porównaniu z innymi Zhou wygląda na ogromną i bardzo silną, co sprawia, że jest często mylona z mężczyzną. Krótkie włosy i sportowy styl ubioru nie ułatwiają jej otoczeniu zadania.

2. Caroline Wang

Naprawdę nie można jej odróżnić od mężczyzny! Niewiele wiadomo o Caroline, ale w Internecie jest wystarczająco dużo filmów, w których pręży potężne mięśnie. Niektórzy nawet nazywają Wang największą kulturystką na świecie! Szczerze mówiąc, trudno doszukać się wskazówek, że Caroline jest kobietą. Jedynym, co za tym przemawia, są kostiumy kąpielowe, które nosi na różnych turniejach. Caroline na teraz 40 lat i, sądząc po zdjęciach w sieciach społecznościowych, żyje szczęśliwie ze swą partnerką, choć krążą plotki, że kilka lat temu mieszkała z mężem i dwójką dzieci.

3. Anna Turaeva

Kiedy Anna Turaeva była mała, była delikatną, kruchą dziewczynką nosiła długie warkocze oraz letnie sukienki. Zakochał się jednak bez wzajemności i jej serce pękło. Oddała się wtedy całkowicie sportowi. Spędzała całe dnie w hali sportowej i na siłowni. Rok później nie można już jej było rozpoznać. Dziś jest pięciokrotną mistrzynią świata i absolutną mistrzynią Eurazji w trójboju siłowym! Anna trzeźwo patrzy na swoje nowe życie i mówi, że teraz „buty i spódnice” będą wyglądać na niej absurdalnie. Jest zadowolona ze swojego życia i nie chce niczego zmieniać. 

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply