Potrzebujesz szybkiej lekcji z zarządzania? Oto 5 historyjek, które uświadomią ci więcej niż niejedna szkoła czy kurs

Każdy człowiek jest zarządcą danego mu życia, ale sporo osób o tym zapomina i w gruncie rzeczy nie pracuje nad tym, by się rozwijać i coraz lepiej kierować swoim postępowaniem. 

Rozwój kompetencji osobistych, w tym tych związanych z zarządzaniem, powinien być bardzo ważnym aspektem życia każdego człowieka. Tylko praca nad samym sobą i odpowiednia edukacja mogą sprawić, że liczba dobrych decyzji w życiu człowieka będzie wrastać, a codzienna egzystencja dawać satysfakcję. Jeśli macie problem z kierowaniem własnym życiem to polecamy przeczytać poniższe historyjki, które w zabawny i bardzo klarowny sposób tłumaczą, jakie zachowania są rozsądnie, a jakimi sami sobie wyrządzamy krzywdę.


menagement-p


Lekcja 1: mąż i żona

Mąż poszedł do łazienki wziąć prysznic. Tam minął się z żoną, która właśnie się umyła. Gdy tylko mężczyzna wszedł do kabiny rozległ się dzwonek do drzwi. Kobieta szybko owinęła się ręcznikiem i zbiegła na dół otworzyć. Za drzwiami stał sąsiad z naprzeciwka, który widząc panią domu tylko w ręczniku, szybko zaproponował Jeśli rzucisz z siebie ten ręcznik, to zapłacę ci 800$. Kobieta pomyślała, że to świetna okazja i pokazała nagie ciało. Po chwili mężczyzna wręczył jej pieniądze i odszedł.

menagement-1


Żona wróciła do męża, który zapytał o tożsamość niespodziewanego gościa. Gdy dowiedział się, że to sąsiad tylko zapytał: A przyniósł może te 800$ dolarów, które pożyczył ode mnie w zeszłym tygodniu?

Morał: Jeżeli masz istotne informacje dotyczące sytuacji, to podziel się zawczasu tymi wiadomościami z osobami, z którymi budujesz swoją codzienność i przyszłość, a unikniecie nieporozumień.

Już na drugiej stronie cenne lekcje dotycząca hierarchii. 

menagement-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply