Potrzebujesz szybkiej lekcji z zarządzania? Oto 5 historyjek, które uświadomią ci więcej niż niejedna szkoła czy kurs


Lekcja 4: indyk i byk

Indyk spotkał byka i mówi Chciałbym wzlecieć na to wysokie drzewo, ale nie mam siły. Na to byk zaproponował Posil się moimi odchodami, a wzmocnisz się. Ptak posłuchał rady, zjadł, nabrał sil i wleciał na pierwszą gałąź. Następnego dnia znowu zastosował się do specyficznej diety i po kilku dniach bez trudu poleciał na czubek drzewa, gdzie dumnie usiadł. Po chwili jednak spadł, strącony strzałem ze strzelby farmera.

Morał: G***o może cię wynieść na sam szczyt, ale na pewno nie pomoże ci się tam utrzymać.

menagement-6


Lekcja 5: ptaszek i krowa

Niewielki ptaszek uciekał przed zimą na południe, ale dopadła go fala mrozów. Z braku sił upał na ziemię i zaczął zamarzać. Gdy było w nim ostatnie tchnie życia pojawiła się krowa i zrobiła „placek” na ptaszka. Ciepła kupa rozgrzała ciałko zwierzęcia, aż w końcu ptak odzyskał siły i radośnie zaczął ćwierkać. Jego trel zwabił kota, który jednym szybkim susem upolował ptaszka.

Morał: Po pierwsze nie każdy kto narobi na ciebie jest od razu wrogiem. Po drugie nie wszyscy, którzy pomogą ci wyjść z g***a są twoimi przyjaciółmi, a po trzecie jeśli jesteś szczęśliwy, to trzymaj buzię na kłódkę.

menagement-7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply