5 zagadek naszego świata, które pozostają niewyjaśnione. Czy kiedykolwiek poznamy prawdę na ich temat?


3. Dysk z Fajstos

Dysk odnaleziono  w 1908 roku na Krecie w miejscowości Fajtos. Przedmiot jest gliniany, a datę jego powstania umiejscawia się w epoce brązu. Dysk pokryty jest tajemniczymi ideogramami, a znaki te nie zostały wyryte lecz odciśnięte w glinie za pomocą precyzyjnych stempli. Niestety nikt nie może ich odczytać, dlatego w świecie krąży wiele hipotez o dysku, że to kalendarz, poradnik, gra czy tablica z mało istotnymi notatkami naszych przodków.

93374932791651


4. Światła w dolinie Hessdalen

W dolinie Hessdalen położonej w gminie Holtålen w Norwegii można zaobserwować dziwne ruchy światła. Świetlne obiekty zdają się tańczyć na niebie, są bardzo zwrotne i dynamiczne oraz oczywiście nikt do tej pory nie wyjaśnił czym są. Światło pojawiają się od dwóch wieków, a w latach osiemdziesiątych jego obecność była wzmożona. Jedni uważają, że są to plazmy zaś inni, że to dowód na obecność UFO. Sprawę cały czas bada i monitoruje grupa badaczy specjalnie powołania do tego zadania.

hessdalex


5. Sygnał WOW

Sygnałem WOW określono sygnał radiowy pochodzący z przestrzeni kosmicznej, który w latach siedemdziesiątych zarejestrował dr. Jerry R. Ehman. Sygnał ten trwał 72 sekundy i pochodził z okolic gwiazdy Tau Sagittani, oddalonej o 120 lat świetlnych od Ziemi. Dlaczego sygnał „WOW”? Bo taki był pierwszy komentarz jego odkrywcy. W późniejszych latach wielokrotnie próbowano ponownie zarejestrować sygnał, wykorzystując do tego coraz czulszy sprzęt, ale wszystkie próby zakończyły się fiaskiem. Niestety nie wiemy kto nadał ten sygnał i co chciał w nim powiedzieć mieszkańcom Ziemi, a może to tylko odgłosy gazów unoszących się w kosmosie?

sinal_wow

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : momentocurioso.com

Reply